tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Za kilka dni święta. Pomijając pojedyncze dni robocze aż do Trzech Króli będzie sporo wolnego. Z pewnością wiele osób wykorzysta ten okres na wizyty u krewnych, czy odpoczynek poza domem. Policjanci spodziewają się więc w tym okresie wzmożonego ruchu na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą funkcjonariusze, którzy na okres świąteczny, a szczególnie na przewidywane dni wyjazdów i powrotów zaplanowali wzmożone patrole na drogach. Spotkamy ich głównie na drogach krajowych i wojewódzkich, gdzie ruch będzie największy, ale także na drogach lokalnych.
Policjanci będą kontrolować przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Wiadomo, że świąteczne spotkania przy stole sprzyjają wspólnym toastom. Kierujący jednak w dniu podróży, a najlepiej również dzień wcześniej, powinni bezwzględnie zrezygnować z napojów alkoholowych. Funkcjonariusze sprawdzać też będą, czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach. Ich czujnemu oku nie umkną też inne przewinienia w ruchu drogowym, m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, które w zimowych warunkach drogowych jest wyjątkowo niewskazane.
Za naszym pośrednictwem policjanci apelują o zachowanie rozsądku na drogach ? zarówno w przypadku kierujących, jaki i pieszych, którzy w przedświątecznej bieganinie często stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcy powinni pamiętać, że jest zima i w każdej chwili pozornie czarna droga może okazać się śliska. Poza tym w okresie przedświątecznej gorączki zakupów na drogach zrobiło się tłoczno. Ciasno jest nie tylko na ulicach, ale i na parkingach, a w takim ścisku o stłuczkę nietrudno. Piesi z kolei powinni pamiętać, że w godzinach porannych i popołudniowych są słabo widoczni na drogach, dlatego powinni przekraczać ulice tylko w miejscach oznaczonych, gdzie kierowcy mogą się ich spodziewać. Warto też zadbać o elementy odblaskowe, które naprawdę mogą uratować życie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »