tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


W ostatnim okresie zdecydowanie poprawiły się warunki drogowe. Śnieg zniknął ? nie tylko z dróg i chodników, ale również z poboczy, gdzie ogromne hałdy znacząco ograniczały kierowcom widoczność. Na drogach jest więc bezpieczniej, aczkolwiek nie warto ulegać złudzeniu, że nieośnieżona nawierzchnia nie jest śliska. Pozornie sucha jezdnia w niektórych miejscach może pozostawać oblodzona. Taka sytuacja ma miejsce głównie o poranku, po nocnych przymrozkach. Dlatego mimo poprawy warunków warto zachować ostrożność i liczyć się z możliwością poślizgu.
Po licznych przypadkach ujawnienia kierujących pod wpływem alkoholu, a także kilku kolizjach spowodowanych właśnie przez kierujących ?na dwóch gazach?, w środę, 30 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie przeprowadzili akcję pod hasłem ?Trzeźwość?. Praktycznie przez cały dzień funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców ? głównie na terenie Opoczna, ale także na innych drogach powiatu. W ramach akcji skontrolowano 750 kierujących. W tej grupie znalazł się jeden nietrzeźwy ? zatrzymany w Białaczowie (około godz. 8.00) 34?letni kierowca forda miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia zatrzymano również jednego kierującego pomimo zakazu sądowego oraz dziesięciu kierowców podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Kierowcy powinni się liczyć z tym, że podobne akcje będą powtarzane. Poza tym nie zapominajmy, że każdego dnia na drogach powiatu należy się liczyć z rutynową kontrolą.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »