tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Wyjątkowo zakończyła się policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” przeprowadzona 9 czerwca. Wyjątkowo, bo tym razem nikt nie wpadł, i to pomimo skontrolowania sporej liczby kierujących. Jak nam powiedział szef opoczyńskiej drogówki, można się z takiego wyniku cieszyć. Jeszcze lepiej by było, gdyby kierowcy w ogóle zrezygnowali z jazdy po kielichu. Niestety, aż tak dobrze nie jest, co można zobaczyć, czytając kronikę zdarzeń drogowych.
W przyszłym tygodniu kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu drogowym. Związane one będą z Dniami Opoczna (25–27 czerwca) oraz rajdem rowerowym (27 czerwca).

25 czerwca w godzinach od 15.00 do 22.00 zamknięty będzie odcinek ulicy Skłodowskiej–Curie od ul. Inowłodzkiej do domu nauczyciela przy ZSS nr 1.
Od godz. 8.00 26 czerwca do godz. 22.00 27 czerwca zamknięty będzie odcinek ul. Biernackiego od ul. Słowackiego do ul. Perzyńskiego.

27 czerwca o godz. 10.00 spod MDK wyruszy rajd rowerowy towarzystwa sportowego. Rowerzyści wyruszą trasą przez Wolę Załężną, Wygnanów, Mroczków Gościnny i Sobawiny, skąd ponownie przez Wolę Załężną powrócą do Opoczna. Rajd ma zakończyć się około godz. 14.00. Całą trasę przejazdu zabezpieczać będą policyjne radiowozy, ale i tak prosimy kierowców o zwiększoną ostrożność.
Zbliża się koniec roku szkolnego i, jak to zwykle bywa, dzieciarnia coraz rzadziej siedzi w ławkach, za to coraz częściej podróżuje. Dlatego policjanci z drogówki proszeni są o dokonanie kontroli autokarów i kierowców przed wyjazdami. Codziennie jest ich kilka. Dlatego, by odpowiednio zaplanować czas pracy funkcjonariuszy, prosi się, by o wyjeździe informować z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 44 754 61 30.
Koniec roku szkolnego oznacza też koniec sezonu egzaminów praktycznych na kartę rowerową i motorowerową. Część z tych egzaminów (głównie na kartę rowerową) policjanci przeprowadzają samodzielnie, pozostałe zaś – we współpracy z WORD z Piotrkowa. Taki podział wynika z faktu, że niektóre szkoły przygotowały sobie do egzaminu na kartę rowerową własne miasteczka ruchu. W większości przypadków jednak niezbędna jest pomoc WORD, który nie tylko dysponuje odpowiednimi znakami drogowymi, ale też i motorowerami (a tych szkoły nie mają). We wtorek, 15 czerwca, do egzaminu praktycznego na kartę rowerową i motorowerową przystąpili uczniowie z opoczyńskich szkół, którzy z powodu silnego deszczu nie mogli zdawać w pierwszym terminie. O kartę rowerową ubiegało się ponad 150 uczniów. Byli bardzo dobrze przygotowani. Egzaminu nie zaliczyła zaledwie dwójka z nich. Gorzej poszła jazda na motorowerze. Na 40 zdających odpadło aż 10.
Jak się dowiadywaliśmy we wtorek, 15 czerwca, przed egzaminami są jeszcze uczniowie ze szkół w Miedznej Drewnianej, Poświętnem i Przyłęku. Będą oni zdawać egzaminy praktyczne kolejno 16, 17 i 21 czerwca.
Dla wszystkich, którzy z jakiś przyczyn nie mogli zdawać egzaminu we właściwym terminie i miejscu, mamy dobrą wiadomość. W trakcie Dni Opoczna, w sobotę, 26 czerwca, policjanci z opoczyńskiej drogówki wraz z WORD będą przeprowadzać dodatkowy egzamin. Jak zwykle odbędzie się on przy ZSS nr 1. Aby jednak przystąpić do tego dodatkowego egzaminu, należy mieć przy sobie kartę zaliczeń ze szkoły (w pełni uzupełnioną), zaświadczającą o pozytywnie zdanym egzaminie teoretycznym. Niezbędna też będzie legitymacja szkolna lub inny dokument ze zdjęciem, a w przypadku zdawania na kartę motorowerową obecność dorosłego opiekuna, który potwierdzi, że zdający ma zgodę rodziców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »