tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 
W minionym tygodniu, w środę 27 listopada, opoczyńscy policjanci przeprowadzili działania pod hasłem "Pasy". Tym razem mundurowi wzięli pod lupę rejony szkół i sposób, w jaki rodzice i opiekunowie przewożą swoje pociechy. Niestety nie wygląda to najlepiej

Funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Przyjrzeli się też, jak i gdzie wsiadają, czy wysiadają z pojazdów, gdzie auta zatrzymują się. Skala zaniedbań jest zatrważająca. Aż w 26 przypadkach na 35 kontroli dzieci przewożono niewłaściwie, najczęściej bez zapiętych pasów, a bywało, że i na przednim siedzeniu. Niektórzy, widząc radiowóz, wysadzali dzieci dalej od szkoły, usiłując uniknąć kontroli i zapewne konsekwencji. W ich świadomości wciąż mandat jest jedynym złem, które może się wydarzyć. Że nie dbają o siebie ? trudno, ale zapominają, że to oni odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci, które przewożą.
Akcja wpisała się w kampanię społeczną "Ustąp pierwszeństwa", prowadzoną w ramach realizowanego w łódzkiem projektu "Bezpieczne drogi województwa łódzkiego ? doposażenie służb ratowniczych i interwencyjnych" (dofinansowanego z EFRR). Ma ona służyć zmniejszeniu ilości zdarzeń spowodowanych wymuszeniem pierwszeństwa, a co za tym idzie ? poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg. W jej ramach wśród uczestników ruchu drogowego rozpowszechniane są podręczniki, w których omówione zostały przykładowe skrzyżowania i rozwiązania organizacji ruchu występujące w Łodzi, Sieradzu, Piotrkowie Tryb. i Skierniewicach i innych miejscowościach. Szczególną uwagę zwrócono w nich na zasady pierwszeństwa przejazdu. Część tych publikacji to skierowane do uczniów komiksy "Superbohater Super Stopek i przyjaciele", zawierające omówienie wybranych przepisów drogowych. Właśnie takie publikacje opoczyńscy policjanci rozdawali kierowcom i dzieciom w ramach realizowanej akcji "Pasy".


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (856) z dnia 6 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »