tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Wraz z nadejściem jesieni znacząco zmieniły się warunki drogowe. Czasy, kiedy drogi były suche, a widoczność naprawdę dobra w tym roku bezpowrotnie już minęły. Przede wszystkim dni stały się krótsze. Wcześniej zapadający zmrok powoduje, że innych uczestników ruchu trzeba nierzadko wypatrywać na drodze. Apelujemy zwłaszcza do pieszych i rowerzystów. Poruszajcie się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, abyście nie pojawiali się w miejscach, w których kierowcy się was nie spodziewają. I co bardzo istotne ? używajcie oświetlenia rowerów i odblasków. Już wkrótce dla pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym będą one obowiązkowe. Ale to nie nakaz ustawodawcy, a własne bezpieczeństwo powinno zachęcać na do zawieszenia odblasku przy kurtce czy plecaku dziecka.
Nie zapominajmy, że widoczność ograniczają również mgły, zwłaszcza rano. Tymczasem nie brakuje nierozsądnych osób, jak np. zatrzymany przez policję 27?latek, którzy spacerują we mgle, nierzadko po niewłaściwej stronie drogi, a czasem także pod wpływem alkoholu. Apelujemy ? więcej rozsądku!
Gęste mgły, a także pojawiające się już przygruntowne przymrozki sprawiają, że nocą czy wczesnym rankiem na drogach może być ślisko ? zwłaszcza na wiaduktach, mostach czy w rejonach leśnych. Kierowcy mogą być nagle niemile zaskoczeni, gdy wjeżdżając na taki odcinek stracą panowanie nad kierowanym pojazdem. Warto przewidywać takie sytuacje i zwolnić.
Dobrym argumentem do zdjęcia nogi z gazu będzie też z pewnością planowana na najbliższy piątek ogólnopolska akcja "Prędkość". Również opoczyńscy policjanci tego dnia zwrócą szczególna uwagę na przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Na pewno nie będzie pobłażania dla piratów drogowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »