tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Przed nami święta wielkanocne ? okres, w którym wielu z nas wyruszy w bliższe lub dalsze podróże do swoich bliskich lub miejsca zaplanowanego wypoczynku. Na drogach spodziewany jest w najbliższych dniach wzmożony ruch samochodów. Warto więc zachować szczególną uwagę i zdjąć nogę z gazu, aby w tych wciąż zimowych warunkach bezpiecznie dotrzeć do celu. Tym bardziej, że tradycyjnie znajdą się i tacy, którzy wsiądą za kółko po wcześniejszym biesiadowaniu przy alkoholu.
W najbliższych dniach policjanci z KPP w Opocznie przeprowadzą akcję "Bezpieczny weekend". W jej ramach prowadzone będą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Fala wyjazdów spodziewana jest już w piątek po południu. Większość powrotów tradycyjnie planujemy na poniedziałkowe popołudnie. Możemy się spodziewać większej liczby patroli ? głównie przy trasach krajowych i wojewódzkich, ale także na tych lokalnych, mniej uczęszczanych. Policjanci zwracać będą uwagę na wszelkie przewinienia kierowców, ale i pieszych. Z pewnością nie umknie im przekroczenie dozwolonej prędkości, częściej niż zwykle sprawdzać też będą stan trzeźwości kierujących, np. w rejonie dyskotek. Funkcjonariusze nie przymkną także oka ani na nadmierną ilość osób w aucie, ani na niezapięte pasy bezpieczeństwa, a tym bardziej na dzieci przewożone bez wymaganych fotelików. Warto więc zadbać o wszelkie te aspekty, jeśli nie ze względu na bezpieczeństwo swoje i pasażerów, to może chociaż z uwagi na konsekwencje przewidziane za niedostosowanie się do wymogów prawa drogowego.
Pamiętajmy, że czas świąt to okres, w którym wspólnie z bliskimi biesiadujemy przy stole bywa, że przy alkoholu. Jeśli decydujemy się na choćby najmniejszy toast, lepiej poprosić kogoś o odwiezienie lub zostać u znajomych na noc. Ale w takiej sytuacji również nie warto przesadzać z alkoholem, jeśli następnego dnia wsiadamy za kierownicę. Prowadzenie auta na kacu jest również niebezpieczne co wsiadanie za kierownicę tuż po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że organizm potrzebuje czasem nawet kilkunastu godzin na wytrzeźwienie. Nie warto ryzykować. Utrata prawa jazdy i sankcje finansowe to jedynie uciążliwość. Gorzej, jeśli na sumieniu ma się czyjeś życie.
Policjanci zwracają też uwagę na okres przedświąteczny. Wielu z nas dopiero na dzień lub dwa przed świętami wyruszy w miasto po zakupy. Drogi mogą być zatłoczone, zwłaszcza w rejonie sklepów i bazarku. Tradycyjnie może być też trudno ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dlatego policja apeluje, aby zachować szczególną ostrożność. Na zatłoczonych ulicach czy parkingach naprawdę nietrudno o stłuczkę, zwłaszcza, że w tym okresie najczęściej wszystkim się śpieszy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »