tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpiecznie

 


Trzeźwy poranek
W poniedziałek, od bardzo wczesnych godzin porannych, policjanci badali trzeźwość kierujących, udających się do pracy po weekendowym wypoczynku. Przebadano aż 315 kierujących. Niestety, nie wszyscy tego dnia byli trzeźwi - dwóch kierujących było nietrzeźwych, jeden był w stanie po użyciu alkoholu.
Przy okazji akcji policjanci przyglądali się pojazdom, przewożącym osoby do prac sezonowych. Kontrolowali liczbę przewożonych osób. Na szczęście tym razem nie wykryto przypadków przeładowania.

Nadciągają chłody
Choć mamy wrażenie, że do sezonu zimowego zostało jeszcze trochę czasu, to może się zdarzyć, że pierwsze przymrozki lub opady śniegu nas zaskoczą. Dlatego już teraz przypominamy o konieczności skontrolowania stanu ogumienia. Należy się dobrze przyjrzeć oponom letnim czy nie są już zużyte i czy nie będzie ich trzeba wymieniać po sezonie zimowym. No i oczywiście zanim nałożymy zimówki trzeba sprawdzić, czy nadają się jeszcze do jazdy, czy nie są już łyse. Warto już teraz uzgodnić termin wymiany u mechanika, by potem nie czekać w kilometrowych kolejkach. Jeśli planujemy dalszy wyjazd na groby bliskich to warto wymienić opony jeszcze przed 1 listopada. O tym, że pogoda potrafi zaskakiwać, przekonaliśmy się w ostatnich dniach, gdy temperatura nad ranem sięgała zaledwie 1°C.

Będą utrudnienia
Jak co roku Poświętne szykuje się do odpustu św. Michała. Tego dnia przyjmuje tłumy turystów z całej Polski. I jak zwykle w sobotę i w niedzielę będzie się bardzo trudno przemieszczać pieszo i przejeżdżać samochodami. Informujemy, że w związku z obchodami święta nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na drogach powiatowych i gminnych mogą się pojawić znaki ?Zakaz zatrzymywania i postoju?. Należy się do nich dostosowywać, pamiętając o tym, że miejsce postojowe wskażą nam służby porządkowe (będą wyznaczone parkingi).
Policja będzie oczywiście pilnować bezpieczeństwa, ale mimo to apelujemy, by w sobotę i w niedzielę przejeżdżać przez Poświętne z wyjątkową ostrożnością.

Bądź widoczny
Dni stają się coraz krótsze. Przy gorszej pogodzie już około godz. 17.00 staje się już ciemno. Dlatego zachęcamy wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, by zadbali o własne bezpieczeństwo. Kamizelka odblaskowa może uratować życie! Zwykła latarka lub nawet telefon komórkowy może zasygnalizować kierowcy, że idziemy poboczem. Rowerzyści powinni sprawdzić, czy tylne światła roweru są sprawne, a odblaski w pedałach są czyste. Ich migotanie znacznie poprawi bezpieczeństwo, gdyż kierowca samochodu zauważy je z daleka. Używanie kamizelki odblaskowej to już powinien być nawyk. Ona pomaga zauważyć rowerzystę w ciemnościach, we mgle czy nawet w deszczu.
Przypominamy o tym, bo już zginął pieszy przechodzący przez jezdnię. Stało się to o godz. 19.15 - było ciemno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (794) z dnia 28 Września 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »