tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Abolicja składkowa

 
15 stycznia 2015 r. upływa termin składania wniosków

Samozatrudnieni, którzy od stycznia 1999 r. do lutego 2009 r. zalegali z opłacaniem składek, mają już tylko miesiąc na złożenie wniosku o ich umorzenie.
Do 15 stycznia 2015 r. wszyscy, których obejmuje prawo do abolicji, mogą złożyć swój wniosek. Wyjątek przewidziano jedynie dla osób, którym po 15 stycznia 2013 r. ZUS wydał lub wyda decyzję o podleganiu obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym, decyzję o wysokości zadłużenia z tytułu składek, decyzję o odpowiedzialności osób trzecich lub odpowiedzialności spadkobierców. Na złożenie wniosku mają 12 miesięcy liczone od dnia uprawomocnienia się wyżej wymienionych decyzji. Tylko w takim przypadku złożenie wniosku o abolicję może mieć miejsce po 15 stycznia 2015 r. Wszyscy pozostali powinni pamiętać, że termin na skorzystanie z abolicji jest ostateczny i nie będzie możliwości jego późniejszego przywrócenia.
Osoba, która otrzymała lub otrzyma decyzję o odmowie umorzenia należności na podstawie przepisów ustawy abolicyjnej, może ponownie złożyć wniosek o umorzenie tych należności, jednak nie później niż do 15 stycznia 2015 r. W związku z powyższym w czwartek, 18 grudnia tomaszowski oddział ZUS organizuje bezpłatne szkolenie na temat abolicji składkowej. W trakcie szkolenia specjaliści z ZUS wytłumaczą m.in., które składniki podlegają umorzeniu w oparciu o ustawę abolicyjną? Jakie są warunki umorzenia należności? Jakie dokumenty i gdzie należy złożyć w celu rozpatrzenia wniosku o umorzenie?
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz. o godz. 10.00. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 44 726 36 00 wew. 518 (w godz. od 8.00 do 15.00, pon.?pt.).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (909) z dnia 12 Grudnia 2014r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »