tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


998

Pożary
* 30 lipca w Drzewicy dwa zastępy z PSP i OSP ugasiły palące się poszycie leśne na pow. ok. 0,4 ha.
* 31 lipca: * w Bronowie (gm. Żarnów) dwa zastępy z PSP i OSP ugasiły komorę silnika kombajmu zbożowego * w Julianowie?Górach Trzebiatowskich (gm. Mniszków) pożar suchej trawy na pow. ok. 0,15 ha ugasiły dwa zastępy OSP.
1 sierpnia: * w Krasiku (gm. Paradyż) pożar naczepy samochodu ciężarowego zagasiły trzy zastępy z PSP i OSP * W Nowej Górze, gm. Żarnów jeden zastęp OSP ugasił trawę na pow. ok. 0,35 ha * w Niemojewicach Nowinach (gm. Żarnów) dwa zastępy PSP i OSP gasiły pożar zboża na pniu (ok. 0,2 ha).
2 sieprnia: * Na ul. Inowłodzkiej jeden zastęp PSP ugasił pożar śmieci w kontenerze * w Drzewicy na os. Błonie zapalił się las. Trzy zastępy z PSP i OSP ugasiły poszycie na pow. ok. 0,5 ha * w Petrykozach (gm. Białaczów) doszło do pożaru samochodu. Auto ugaszono przed przybyciem straży.
3 sierpnia: w Porębach (gm. Poświętne) wybuchł pożar poszycia leśnego na pow. ok. 0,1 ha. Akcję gaśniczą prowadziły dwa zastępy OSP.
4 sierpnia: * w Brudzewicach (gm. Poświętne) doszło do pożaru rżyska na pow. ok. 0,4 ha. Pożar ugasiły dwa zastępy OSP * na ul. Kopernika, prawdopodobnie w wyniku pozostawienia garnka z gotującą się potrawą na kuchence gazowej, doszło do zadymienia w mieszkaniu. Pomieszenia zabezpieczyły i przewietrzyły trzy zastępy PSP * w Domasznie (gm. Drzewica) zapaliły się magazynowane materiały palne. Do akcji przystąpiło pięć zastępów z PSP i OSP, które zagasiły pożar i przewietrzyły pomieszczenia. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której niezbędnej pomocy medycznej udzielili ratownicy straży pożarnej.
5 sierpnia: * w Sobawinach (gm. Opoczno) doszło do pożaru samochodu osobowego i budynku gospodarczego. Cztery zastępy z PSP i OSP ugasiły auto i podbitkę dachu garażu * w Krzczonowie (gm. Drzewica) zapaliły się trawy na nieużytkach. Do ugaszenia pożaru na pow. ok. 0,4 ha potrzebny był jeden zastęp OSP.

Miejscowe zagrożenia
30 lipca: * w Bronowie (gm. Żarnów) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Dwa zastępy z PSP i OSP udzieliły wsparcia psychicznego poszkodowanym oraz dokonały neutralizacji i sorpcji substancji ropopochodnych * w Małoszycach (gm. Poświętne) miał miejsce wypadek z udziałem samochodu ciężarowego. W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy z PSP i OSP.
2 sierpnia: w Psarach (gm. Sławno) doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Trzy zastępy z PSP i OSP przy użyciu poduszek pneumatycznych oraz wyciągarek samochodowych wykonały dostęp do poszkodowanego i wydobyły go. Niestety, będący na miejscu lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon.
5 sierpnia: * w Opocznie na ul. Piotrkowskiej jeden zastęp PSP pomagał ratownikom w transporcie osoby chorej do karetki pogotowia * w Stoczkach (gm. Mniszków) doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. W akcji ratowniczej uczestniczyły trzy zastępy z OSP i PSP. Strażacy pomogli w jej transporcie do karetki, dokonali neutralizacji substancji ropopochodnych. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »