tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
26 marca: * w Różannie (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP oraz trzy OSP brały udział w poszukiwaniach zaginionej osoby, która odnalazła się około 4 km od miejsca zamieszkania * w Wygnanowie (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP oraz jeden OSP usuwały rynnę nad świetlicą wiejską * w Kamieniu (gm. Sławno) jeden zastęp OSP naprawiał i zabezpieczał uszkodzony dach stodoły.
29 marca w Żarnowie na drodze krajowej nr 74 jeden zastęp PSP oraz dwa OSP usuwały skutki kolizji drogowej.
30 marca w Wójcinie (gm. Parady) na drodze krajowej nr 74 jeden zastęp PSP oraz dwa OSP usuwały skutki wypadku drogowego.

Pożary
Strażacy często wyjeżdżali do pożarów traw. Takie zdarzenia miały miejsce:
26 marca: * w Skroninie (gm. Białaczów) jeden zastęp z PSP oraz OSP gasiły trawy na pow. około 40 arów * w Żarnowie podobne siły użyto do gaszenia trawy na pow. około 40 arów.
27 marca: * po jednym zastępie PSP i OSP gasiły trawy na pow. około 5 arów * w Marcinkowie (gm. Żarnów) podobne siły gasiły trawy na pow. 40 arów * w Zakrzowie (gm. Białaczów) jeden zastęp PSP i dwa OSP gasiły trawy na powierzchni 20 arów * w Józefowie (gm. Sławno) takie same siły gasiły trawy na pow. około 50 arów.
28 marca: * dwukrotnie trawy paliły się na ul. Wałowej w Opocznie. Raz na pow. 1 ha, drugi 10 arów. Pożary gasił jeden zastęp PSP * również w Opocznie na ul. Kuligowskiej cztery ary trawy gasił jeden zastęp PSP * w Skroninie (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP gasiły trawy na pow. 50 arów * w Krasiku, gm. Paradyż ok. godz. 21.10 doszło do pożaru budynku mieszkalnego, którego przyczyną było zapalenie się substancji łatwopalnej podczas rozpalania kuchenki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz cztery OSP. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. Po dojeździe pierwszych zastępów straży dwie osoby poszkodowane w pożarze: 31-letni mężczyzna oraz 28-letnia kobieta, znajdowały się w wannie z wodą celem schłodzenia poparzeń części ciał. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym, schłodzeniu oparzeń oraz zaopatrzeniu w specjalne opatrunki hydrożelowe, po czym przekazano służbie medycznej.
29 marca trawy gaszono: w Skórkowicach, dwa zastępy PSP oraz trzy OSP na pow. 3 ha * w Kraszkowie (gm. Opoczno) ? jeden zastęp PSP i jeden OSP na pow. 4 arów * ponownie w Kraszkowie, dwa zastępy OSP na pow. 1 ha * w Sędowie (gm. Białaczów) ? cztery zastępy OSP na pow. 1 ha.
30 marca strażacy gasili trawy: * w Bukowcu Opoczyńskim jeden zastęp PSP na pow. 4 arów * w Opocznie, na ul. Przemysłowej jeden zastęp PSP na powierzchni 10 arów * w Żelazowicach (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP na pow. 1 ha * w Wąglanach (gm. Białaczów) trzy zastępy OSP na pow. 1 ha * w Stużnie Kolonii ? cztery zastępy OSP i jeden PSP na powierzchni 1 ha * dwukrotnie w Karwicach: ? jeden zastęp OSP około 35 arów poszycia leśnego i młodnik, i na pow. 30 arów, który gasiły dwa zastępy PSP i jeden OSP * w Mroczkowie Dużym młodnik na powierzchni 1 ha gasiły dwa zastępy OSP i jeden PSP * w Kraszkowie młodnik i trawy na pow. 3 ha gasiło pięć zastępów OSP i jeden PSP * w Opocznie na ul. Łaziennej jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. 3 arów * w Skórkowicach dwa zastępy OSP i jeden PSP gasiły poszycie leśne i trawy na powierzchni 2 ha * w Kunicach (gm. Sławno) jeden zastęp OSP na pow. 2 arów * w Wąglanach (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP na pow. 3 arów * w Wólce Karwickiej jeden zastęp PSP i jeden OSP pow. 2 arów * w Wygnanowie (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP i dwa OSP na powierzchni 1,5 ha * w Opocznie na ul. Wałowej jeden zastęp PSP na pow. 2 arów * w Mroczkowie Gościnnym dwa zastępy PSP na powierzchni 85 arów * w Opocznie, pl. Kościuszki miał miejsce pożar pojedynczego drzewa, który gasił jeden zastęp PSP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (873) z dnia 4 Kwietnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »