tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
22 października: * w Dzielnej (gm. Opoczno) trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego oraz usuwały jego skutki * w Ziębowie (gm. Opoczno) trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia drogowego i usuwały skutki.
25 października w Opocznie na ul. Biernackiego dwa zastępy PSP zabezpieczały miejsce wypadku drogowego i usuwały jego skutki.
27 października: * w Kamieniu (gm. Sławno) sześć zastępów z PSP i OSP zabezpieczało miejsce wypadku drogowego * w Sławnie trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały lądowanie śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego * w Sławnie dwa zastępy PSP i OSP usuwały drzewo powalone na drogę * w Karwicach (gm. Opoczno) jeden zastęp OSP usuwał powalone drzewo z jezdni * w Kruszewcu (gm. Opoczno) podobne działania prowadził jeden zastęp OSP.
28 października: * w Sławnie, jeden zastęp PSP i z OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, usuwały powalone drzewo i uprzątały jezdnię * w Karwicach i w Kruszewcu (gm. Opoczno) podobne działania prowadziły: jeden zastęp OSP oraz jeden zastęp PSP.
29 października: * w Radzicach Małych (gm. Drzewica) jeden zastęp PSP usuwał gniazdo os spod podłogi budynku mieszkalnego * w Opocznie na ul. Kopernika pięć zastępów z PSP i OSP zabezpieczało miejsca, w których ulatniał się gaz. Strażacy zamknęli główny zawór instalacji gazowej, ewakuowali osoby znajdujące się w budynku, dokonali pomiaru stężenia gazu oraz przewietrzyli pomieszczenia * w Kamieniu (gm. Sławno) jeden zastęp PSP zabezpieczał miejscea wypadku drogowego.
30 października: * w Opocznie na obwodnicy doszło do kolizji, miejsce której zabezpieczały dwa zastępy PSP. Strażacy zabezpieczyli samochód przed wyciekiem paliwa oraz usunęli plamę ropy z drogi.
1 listopada w Opocznie na ul. Kolberga jeden zastęp PSP zabezpieczał mikejsce kolizji drogowej i usuwał jej skutki.
2 listopada: * w Straszowej Woli (gm. Żarnów) jeden zastęp PSP usuwał gniazdo pszczół z budynku mieszkalnego * w Mniszkowie na ul. kpt. Wichra trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, udzieliły niezbędnej pomocy medycznej poszkodowanej w wyniku zdarzenia osobie * w Sitowej (gm. Opoczno) sześć zastępów z PSP i OSP prowadziło wraz z policją poszukiwania zaginionej osoby. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia akcja została przerwana, bu zaginiona się znalazła.
3 listopada jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce złamania słupów energetycznych. Strażacy udzieli także pomocy pracownikom pogotowia energetycznego w przemieszczeniu uszkodzonych elementów słupa.

Pożary
23 października w Opocznie na ul. Kolberga pięć zastępów PSP i OSP gasiło zewnętrzne ocieplenie komina.
28 października w Sobieniu (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP gasiły poszycie leśne na pow. ok. 0,8 ha.
29 października w Przyłęku (gm. Paradyż) cztery zastępy z PSP i OSP gasiły suszarnię ziół.
30 października w Zarzęcinie (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 2 arów.
31 października w Żarnowie jeden zastęp OSP gasił trawy na pow. około 15 arów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »