tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 „Tramblanka” zdobywa laury

 
W niedzielę, 8 sierpnia na scenie koneckiego domu kultury zabrzmiały akordeony, trąbki, skrzypce, bębny. A to wszystko za sprawą konkursu dla instrumentalistów grających muzykę ludową pod hasłem „Muzykanty 2010”

Organizatorem VI Koneckiego Przeglądu Kapel i Solistów–Instrumentalistów Ludowych był Miejsko–Gminny Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Końskie. Głównym celem imprezy jest upowszechnianie dorobku twórców ludowych oraz popularyzacja regionalnego folkloru poprzez oryginalne prezentacje muzyczne.
W tej prestiżowej imprezie po raz pierwszy zaprezentowała się opoczyńska kapela „Tramblanka” z MDK. Grupa znalazła się w gronie laureatów, zajmując trzecie miejsce oraz zdobywając nagrodę publiczności. Zespół wystąpił w składzie: Kamilla Biniek, Halina Biniek, Radosław Biniek, Wojciech Turek i Bogdan Lipski.
Spośród wszystkich uczestników organizatorzy wyłonili i nagrodzili najlepsze ich zdaniem kapele i najlepszych solistów, którym przyznano nagrody pieniężne i rzeczowe oraz dla zwycięzców statuetki Janka Muzykanta. Serdecznie gratulujemy!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »