tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 „Straszowianki” już działają

 

Zakończyły się już wszystkie formalności prawne związane z utworzeniem nowego stowarzyszenia w gminie Żarnów, powstałego z inicjatywy pań ze Straszowej Woli.
„Straszowianki” zostały oficjalnie zarejestrowane w sądzie i od razu przystąpiły do działania na rzecz integracji środowiska własnej miejscowości.
W minioną sobotę w remizie OSP miało miejsce spotkanie z udziałem władz Lokalnej Grupy Działania, które zaprezentowały cele i perspektywy rozwoju Stowarzyszenia LGD U Źródeł działającego na terenie m.in. gminy Żarnów.
„Straszowianki” zgodnie ze swoim statutem zamierzają promować kobiety w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym, propagować i pielęgnować tradycje regionalne, ludowe oraz dbać o zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi. Podejmowanie inicjatyw organizowania i uczestnictwa w imprezach artystycznych, rozrywkowych, kursach i szkoleniach ma służyć konsolidacji społeczności lokalnej, kultywowaniu tradycji i podnoszeniu jakości życia mieszkańców.
Nad sprawami organizacyjnymi czuwać będzie wybrany zarząd w skład, którego weszły panie: prezes – Krystyna Świątek, wiceprezes – Ewa Pluta, skarbnik – Anna Wójcik, sekretarz – Wioleta Snochowska oraz członek zarządu – Zofia Wilk.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »