tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 „Prawa dziecka do nieba”

 

Wszyscy wiemy jak ważne jest przestrzeganie praw dziecka. W tym roku przypada 20 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Szkoła Podstawowa im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, dzięki inicjatywie dyrektorki Marii Grzybowskiej, przyłączyła się do ogólnopolskiego programu UNICEF-u „Szkoła z prawami dziecka”. 20 listopada uroczyście obchodzny był w placówce Dzień Praw Dziecka. Tego dnia na lekcjach wychowawczych przeprowadzono pogadanki o prawach dziecka. Potem wszyscy obejrzeli przedstawienie, które poprzez żartobliwe scenki i wiersze przybliżyło dzieciom ich prawa. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Prawa dziecka w oczach ucznia”. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i drobne upominki. Organizatorami apelu i konkursu były Wioletta Wijaczka i Anna Stańczyk.
Obchody zakończył happening „Balony do nieba”, którego przygotowaniem zajęła się Izabela Jakubowska. Wypuszczone do nieba kolorowe balony z przyczepionymi do nich prawami wzbudziły zachwyt wśród dzieci i wszystkich obserwatorów. W ten sposób szkoła w Żarnowie przyłączyła się do ogólnopolskiego happeningu o godz. 12.00.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »