tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Ładniej i weselej

 
Dobiega końca remont Ośrodka KulturySala kameralna po remoncie


Jednym z elementów adaptacji budynku przy ulicy Braci Kobylańskich na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej był montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania. Wymiana objęła nie tylko parter przeznaczony dla warsztatu, ale również całe piętro zajmowane przez Ośrodek Kultury Gminy i Miasta. - Prowadzona inwestycja zmobilizowała nas do rozpoczęcia generalnego remontu naszej własnej siedziby - przyznaje dyrektor placówki Krzysztof Kowalski.
Prace trwały kilka miesięcy i są już praktycznie zakończone. Wyremontowane zostały wszystkie pracownie - plastyczna, teatralna, taneczna - oraz biuro, hall i klatki schodowe. Firma z Opoczna, która realizowała zadanie, wykonała m.in. malowanie i zamontowała nowe lampy oświetleniowe. - Jeśli chodzi o estetykę pomieszczeń pod uwagę brała pomysły pracowników ośrodka - zaznacza dyrektor.
To jednak nie wszystko. Nowy wygląd zyskała kuchnia - na ścianach położono gładź i płytki, całość odmalowano. Na piętrze wymieniono część drzwi. Pozostałe, te o nietypowych rozmiarach, zostały odrestaurowane.
Obecnie trwają ostatnie roboty wykończeniowe prowadzone we własnym zakresie przez OKGiM. Niebawem trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowego wyposażenia. Dodajmy, że cały czas poprawia się standard zaplecza sanitarnego. W tym roku powinny być gotowe dwie łazienki.
Placówka, która oddała WTZ-etowi świetlicę na parterze, ma teraz mniej pomieszczeń, ale jest bardziej kolorowa, wesoła i sympatyczna.
- Przytulne pomieszczenia jeszcze bardziej zachęcają do skorzystania z naszej oferty - mówi z zadowoleniem dyrektor. - Podczas remontu zajęcia odbywały się w mniejszym zakresie, jednak cały czas były prowadzone, aby nie tracić kontaktu z uczestnikami. Teraz - po feriach - wreszcie ruszają pełną parą. Do udziału zachęcamy wszystkie chętne dzieci i młodzież.
W wyremontowanym budynku Ośrodek Kultury będzie działał najprawdopodobniej jeszcze kilka lat. Później przeniesie się do nowej siedziby, którą planuje wybudować gmina. Według wstępnych planów budynek miałby stanąć w sąsiedztwie hali sportowej szkoły podstawowej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »