Złoty medal opoczyńskich szachistów

Mieczysław Wojciechowski mistrzem Polski radnych w szachach

Mistrzowska drużyna z gminy Opoczno

W sobotę, 19 listopada w Turku (woj. wielkopolskie) odbyły się XII Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Szachach. W zawodach wzięła udział czteroosobowa reprezentacja gminy Opoczno w składzie: Marian Kozłowski, Krzysztof Spodzieja, Marcin Snokowski i Mieczysław Wojciechowski.
Opoczyńska drużyna spisała się znakomicie i po raz pierwszy w historii mistrzostw zdobyła złoty medal. Dotychczas miała na koncie dwa krążki. W 2006 roku wywalczyła brąz, dwa lata później srebro.

Czołówka w punktacji drużynowej
1. Opoczno ? 15,5 pkt
2. Turek ? 14,5 pkt
3. Ostrów Wielkopolski ? 14 pkt

Dla każdej drużyny punktowało trzech najlepszych graczy.
Z naszego zespołu indywidualnie najlepiej wypadł Marian Kozłowski, który z dorobkiem 5,5 pkt w klasyfikacji końcowej uplasował się na siódmym miejscu. Jedenastą pozycję, z 5 punktami, zajął Mieczysław Wojciechowski, który jednocześnie został mistrzem Polski w kategorii radnych. Tuż za nim, na dwunastym miejscu, z takim samym dorobkiem punktowym uplasował się Krzysztof Spodziewa. Z kolei Marcin Snokowski zdobył 4 pkt i został sklasyfikowany na dwudziestej pozycji. Turniej wygrał Sylwester Bednarek z Łodzi.
Za drużynowe zwycięstwo nasi zawodnicy otrzymali okazały puchar, dyplom i złote medale. Natomiast w klasyfikacji z rankingiem do 1800 pkt Marian Kozłowski i Mieczysław Wojciechowski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, za co dostali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcą w tej grupie został Marek Zychowski z Częstochowy (6 pkt).
Wyprawa naszych szachistów do Turku była bardzo udana. Oprócz znaczącego sukcesu sportowego przyczyniła się do promocji opoczyńskich szachów i samej gminy Opoczno na arenie krajowej.