Złoto Łucji, brąz Sławka

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

13 i 14 marca w wielkopolskim Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych.
W zawodach wzięli udział biegacze reprezentujący 49 klubów z 9 województw, którzy rywalizowali w c ztwerech kategoriach wiekowych na dystansach od 1500 do 4000 m. W gronie startujących znalazło się siedmioro biegaczy Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pegaz Opoczno.
Najlepiej z zawodników Pegaza spisała się Łucja Wiktorowicz, która wygrała rywalizację w juniorkach młodszych, zostając mistrzynią Polski LZS. Jej koleżanka klubowa Dagmara Olczyk zajęła 19. miejsce.
W biegu juniorów na dystansie 4000 m brązowy medal wywalczył Sławomir Kuc. Dwunasty był Mateusz Celak, czternasty Mikołaj Wilk, osiemnasty Szymon Wiktorowicz, a dwudziesty trzeci Stanisław Wilk.
W klasyfikacji generalnej województw pierwsze trzy miejsca zajęły wielkopolskie (898 pkt), zachodniopomorskie (583 pkt) i lubuskie (518 pkt). W klasyfikacji klubowej wygrali reprezentanci WMLKS Pomorze Stargard Szczeciński przed KS Podlasie Białystok i LKS Osowa Sień.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (922) z dnia 20 Marca 2015r.