Zagrają o obóz w Amsterdamie

Wielki sukces dziewczęcej drużyny piłkarskiej z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3. W turnieju Coca–Cola Cup 2010 wygrała półfinał krajowy i znalazła się w najlepszej czwórce w kraju!

Nasze dziewczyny cieszą się z sukcesu

W tegorocznej edycji Coca–Cola Cup, największego w Polsce turnieju piłkarskiego dla młodzieży, czeka nas już tylko wielki finał we wrześniu. Po blisko trzech miesiącach zmagań wyłoniono najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców spośród 3256 zgłoszonych drużyn.
Turniej Coca–Cola Cup rozgrywany jest w czterech etapach: eliminacji, finałów wojewódzkich, półfinałów krajowych i finałowego eventu. Z każdego regionu wyłonione zostały po trzy zespoły chłopców i po jednym dziewcząt, które otrzymały prawo gry w jednym z czterech półfinałów krajowych. Obsada wszystkich turniejów półfinałowych była wyjątkowo mocna, a awans do ogólnopolskiego finału mogła uzyskać tylko jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt.
Zespół Gimnazjum nr 3 w Opocznie – mistrz Łódzkiego – zagrał turnieju w Krapkowicach. Za przeciwników miał mistrzowskie drużyny z województw: śląskiego (Gimnazjum w Lubecku), dolnośląskiego (Gimnazjum nr 1 w Chocianowie) i opolskiego (Gimnazjum nr 2 w Prudniku – gospodarz).
Podopieczne trenera Piotra Nasulewicza spisały się doskonale. Wygrały dwa spotkania, jedno przegrały i zajęły pierwsze miejsce. Decydujący okazał się bezpośredni mecz z Prudnikiem, który opocznianki wygrały 2:0. Dzięki temu wywalczyły awans do finału ogólnopolskiego. Za zwycięstwo w turnieju półfinałowym otrzymały wysokiej klasy sprzęt sportowy oraz zegarki znanej marki.
Bramkę strzeliła Sylwia Michałowicz.
Skład reprezentacji Gimnazjum nr 3: Milena Pijet, Ola Zawada, Sylwia Michałowicz, Marlena Baran, Joanna Jędrasik, Karolina Luty i Kamila Czaja. Opiekun Piotr Nasulewicz.
Finał tegorocznej edycji Coca–Cola Cup odbędzie się w niedzielę, 12 września w podwarszawskim Sulejówku, na obiekcie piłkarskim, który ma stanowić zaplecze treningowe dla uczestników UEFA Euro 2012. Zwycięzcy pojadą do ośrodka treningowego Ajaksu Amsterdam, gdzie pod okiem światowej klasy szkoleniowców będą doskonalić swoje umiejętności. Za drużynę z ZSS nr 3 trzymamy kciuki.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.