tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Z pomocą pokrzywdzonym

 
Od 25 lutego do 2 marca trwać będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tych dniach każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do konkretnego ośrodka po poradę. W organizację obchodów aktywnie włączyły się: Ministerstwo Sprawiedliwości Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza





W tym roku zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Będą tam pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę w godzinach od 10 do 13. W województwie łódzkim dyżurować będzie OPOPP Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych ?Wszyscy razem ? In corpore?. Siedziba punktu mieści się na ul. Franciszkańskiej 15 w Łodzi. Zainteresowani mogą się kontaktować z ośrodkiem pod numerami telefonów: 42 639 72 03 lub 42 655 20 40, przez stronę internetową www.free.ngo.pl/incorpore lub poprzez adresy mailowe incorpore@wp.pl i wszyscyrazem@poczta.onet.pl. W Łódzkiem działają dwie filie ośrodka, sprawujące dyżury podczas trwania akcji. Pierwszy, Klub Integracji Społecznej przy Ośrodku Profilaktyki Integracji Społecznej, mieści się na ul. Partyzanckiej 31 w Pabianicach. Numery telefonów do punktu: 42 215 42 11 oraz 603 213 059. Drugi ośrodek to Liga Kobiet Polskich, znajdujący się na pl. Jana Pawła II w Zgierzu. Wszelkich informacji w ramach akcji można zasięgnąć pod numerem telefonu 500 252 006, na stronie internetowej www.lkp-zgierz.org lub poprzez kontakt mailowy pod adresem lkpzgierz@gmail.com i opiispab@wp.pl.
Dzięki zaangażowaniu się w obchody wyżej wymienionych podmiotów, dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Polega to na tym, że informacji prawnych udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz ? w zakresie postępowania wykonawczego ? kuratorzy sądowi i komornicy.
Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju ? dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ? zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.
Idea tych obchodów zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości i związana jest ściśle z obchodzonym w 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
W tym roku partnerzy projektu postanowili, że z uwagi na niewiktymizowanie osób zgłaszających się po informację do ośrodków, zasadnym jest zmiana nazwy na Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (815) z dnia 22 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »