Opoczno

Wygrali wszystko!

Opoczyńscy strażacy kolejny raz udowodnili, że nie mają sobie równych na terenie województwa w zawodach w sporcie pożarniczym

W rozegranych 12 i 13 czerwca w Łodzi i Wieruszowie XV Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym, opoczyńscy strażacy pokonali 21 drużyn reprezentujących poszczególne powiaty, zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium. Sukces jest tym większy z uwagi na fakt, że zawodnicy naszej reprezentacji wygrali wszystkie rozgrywane konkurencje, zarówno indywidualne jak i drużynowe.
Mistrzowska reprezentacja wystąpiła w składzie: mł. bryg. Józef Pacan, kpt. Paweł Wiktorowicz, mł. asp. Dariusz Kszczot, ogn. Jacek Matysiak, mł. ogn. Mirosław Witoń, st. sekc. Łukasz Dębowski, st. sekc. Arkadiusz Wiktorowicz, sekc. Hubert Wiktorowicz, st. str. Norbert Szczepanik, str. Andrzej Stępień. Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Dariusz Rzepka.
Zawody rozgrywane były w czterech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód ? 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4x100 m z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe. We wszystkich z nich zwyciężyła reprezentacja KP PSP w Opocznie.
W klasyfikacji indywidualnej najlepsze miejsca zajęli:
st. sekc. Łukasz Dębowski ? pierwsze miejsce w wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 16, 225 s, trzecie miejsce w dwuboju pożarniczym (wynik z dwóch konkurencji 100 m z przeszkodami i wejścia po drabinie hakowej) z łącznym czasem ? 36,052 s,
kpt. Paweł Wiktorowicz ? drugie miejsce w dwuboju pożarniczym (wynik z dwóch konkurencji 100 m z przeszkodami i wejścia po drabinie hakowej) z łącznym czasem ? 35,844 s, trzecie miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m ? z czasem 18,300 s, piąte miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 17, 544 s,
sekc. Hubert Wiktorowicz ? zwyciężył w pożarniczym torze przeszkód ? 100 m z czasem 16, 222 s.
Miłym akcentem uroczystego podsumowania zawodów było wręczenie pucharu ufundowanego przez starostę wieruszewskiego Andrzeja Szymanka, najstarszemu zawodnikowi mistrzostw. Otrzymał go mł. bryg. Józef Pacan, zawodnik a zarazem długoletni trener naszej reprezentacji, który od 16 lat z wielkim zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę kolejnym pokoleniom młodych strażaków.
Kolejne miejsca w klasyfikacji drużynowej zajęły: drugie KP PSP w Wieluniu i trzecie KP PSP w Zgierzu.