Wojtarek na podium

Biegi długodystansowe

Jacek Wojtarek biegnie po trzecie miejsce

W niedzielę, 6 grudnia na warszawskim Żoliborzu odbył się 14. Żoliborski Bieg Mikołajkowy. Jak co roku cieszył się dużą popularnością. Na jego starcie stanęło 318 zawodników, którzy mieli do pokonania 10 kilometrów - pokonywali pięć 2-kilometrowych rund.
Bieg ukończyło 312 startujących. W tym gronie był jeden biegacz z naszego terenu - Jacek Wojtarek z Agrobaru. Jacek uplasował się na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej, a w kategorii wiekowej 16-19 lat zajął trzecie miejsce.
Biegacz tak komentował swój występ: - Trasa była dosyć ciężka a 2-kilometrowa runda wytyczona przez organizatorów to za mało jak na tak licznie obsadzony bieg. Zawodnicy szybko się dublowali i nie wiadomo było, które miejsce aktualnie zajmują - ocenił. - Finiszowałem z grupą pięciu zawodników. Jak się okazało, do drugiego miejsca w mojej kategorii wiekowej straciłem zaledwie 3 sekundy, a moja przewaga nad czwartym zawodnikiem była bardzo mała - wyniosła tylko 6 sekund. Ale o tym dowiedziałem się dopiero sprawdzając wyniki. Wcześniej nie wiedziałem na której pozycji biegnę, ponieważ duża grupa biegaczy była zdublowana. Gdybym o tym wiedział, mógłbym poprawić swoje miejsce na mecie.
Dodajmy, że zwycięzcą biegu został Robert Celiński (ITI Adventure Team) z czasem 34 min i 5 s.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.