Udana inauguracja w Poświętnem

Klasa okręgowa

Gerlach (żółte koszulki) przegrał na swoim boisku

W sobotę, 12 marca rozgrywki rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze klasy okręgowej, w której występują dwa zespoły z naszego terenu: KS Poświętne i KS Gerlach Drzewica.
Inauguracja wypadła dobrze tylko dla piłkarzy z Poświętnego, którzy pokonali wyżej notowanego rywala Polonię Piotrków po dwóch trafieniach Łukasza Psuta w 14 i 63 minucie.
Gerlach Drzewica zagrał poprawnie, ale przegrał z LKS–em Mierzyn. W pierwszej połowie spotkania przy wyniku 0:0 drzewiczanie mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, niestety byli nieskuteczni. Goście w pierwszej połowie zdobyli jedną bramkę.
W drugiej połowie Gerlach wyrównał. Autorem gola był Jakub Gulej. Gospodarze mieli przewagę i wydawało się, że niebawem wyjdą na prowadzenie. Jednak na 5 minut przed zakończeniem spotkania bramkarz Gerlacha nieprawidłowo zatrzymał gracza gości i sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik z Mierzyna pewnie wykorzystał jedenastkę i Gerlach znowu przegrywał. W końcówce spotkania ładnym strzałem z dystansu popisał się Mariusz Wrzosek, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Komplet punktów pojechał do Mierzyna.

Wyniki

Gerlach Drzewica – LKS Mierzyn 1:2 (0:1)
Bramkę dla Gerlacha zdobył Jakub Gulej.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Tomasz Wiktorowicz, Krzysztof Nowak, Arkadiusz Bogucki, Norbert Szczepanik, Mariusz Pomykała, Maciej Łopata, Paweł Wrzosek, Piotr Dąbrowski, Jakub Gulej, Łukasz Pacan. Na zmiany wchodzili: Szymon Kazimierski, Sebastian Szczepanik, Mariusz Wrzosek oraz Dariusz Białek.
KS Poświętne – Polonia Piotrków 2:1 (1:0)
Bramki dla Poświętnego zdobył Łukasz Psut.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Maciej Lenarcik, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałużny, Michał Pawlak, Damian Kwaśniak, Łukasz Psut, Marcin Szporak, Marek Jakubczyk, Kamil Węgliński, Łukasz Rak, Robert Borowski. Na zmiany wchodzili: Mateusz Opatczyk, Łukasz Spinek, Krzysztof Krawczyk, Piotr Szczepanik. Trener Robert Chmielewski.

Pozostałe wyniki
Mechanik Radomsko – Relax Czerniewice 4:1 (2:0)
GUKS Gorzkowice – Grabka Grabica 0:1 (0:0)
Skalnik Sulejów – Czarni Rozprza 0:1 (0:1)
Astoria Szczerców – Zjednoczeni Bełchatów 1:3 (1:2)
Omega II Kleszczów – Włókniarz Moszczenica 4:3 (1:0)
Szczerbiec Wolbórz – Świt Kamieńsk 0:2 (0:1)

16. Relax Czerniewice 16 6 15:60
W następnej kolejce Gerlach zagra z zajmującym piąte miejsce Świtem Kamieńsk (mecz w Kamieńsku), a KS Poświętne również na wyjeździe spotka się z Czarnymi Rozprza.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.