Turniej Miast "Opoczno 2013"

Siatkarski maraton ? tak można określić przebieg czwartej edycji Turnieju Miast w piłce siatkowej mężczyzn o puchar burmistrza Opoczna, Jana Wieruszewskiego. Zawody rozegrano w sobotę, 2 marca w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zwycięzcą został Karbet Jastrząb

Najlepsze drużyny i organizatorzy IV Turnieju Miast

W tym roku po raz pierwszy do zawodów zgłosiło się 8 zespołów reprezentujących Skierniewice, Rawę Mazowiecką, Jastrząb, Drzewicę, Zgierz, Brzeziny, Skrzyńsko oraz Opoczno. Drużyny prezentowały wysoki poziom wyszkolenia siatkarskiego, dlatego kibice mieli okazję oglądać wiele świetnych pojedynków.
W pierwszej fazie turnieju rozgrywki odbywały się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do półfinałów awans uzyskiwały dwa pierwsze zespoły z grup. Mecze trwały do dwóch wygranych setów, a sety do 20 punktów (przy dwóch punktach przewagi).
W grupie A znalazły się: Skierniewicki Węgiel, Gasterm Drzewica, Tompex Skrzyńsko oraz Kolrex Brzeziny, w grupie B: Sz6stka Opoczno, Karbet Jastrząb, Rawa Mazowiecka i Volley Centrum Zgierz.
Pomimo jednej porażki 1:2 w grupie A najlepsza okazała się ekipa ze Skierniewic. Losy drugiego miejsca rozstrzygnął ostatni mecz, w którym Skrzyńsko pokonało zespół Skierniewickiego Węgla. Dzięki temu o jeden punkt wyprzedziło Brzeziny, awansując do półfinału.
W grupie B walka była bardziej zacięta. Awans z pierwszego miejsca zdobyła ekipa z Jastrzębia, która nie przegrała żadnego spotkania. W ostatnim spotkaniu grupowym o awans walczyły Sz6stka Opoczno i Rawa Mazowiecka. Mecz był niezwykle emocjonujący. W pierwszym secie drużyna z Opoczna wygrała 20:18 i drugi set mógł zakończyć rywalizację. Siatkarze z Rawy Mazowieckiej pokazali jednak klasę, wygrywając 20:17. O wszystkim zadecydował więc tie-break. Lepsi okazali się opocznianie i tym samym zajęli premiowane awansem drugie miejsce.

4. Volley Centr. Zgierz 2 2:6 116:147

Zestaw par półfinałowych był następujący: Sz6stka Opoczno ? Skierniewicki Węgiel oraz Karbet Jastrząb ? Tompex Skrzyńsko. Podobnie jak w meczach grupowych wielkich emocji nie brakowało.
W pierwszym półfinale opoczyńska Sz6stka łatwo wygrała pierwszego seta 20:11 i wydawało się, że ma prostą drogę do finału. Później popełniła jednak zbyt dużo błędów, z czego skwapliwie skorzystali gracze Skierniewickiego Węgla, wygrywając drugiego seta do 14 i tie-breaka 15:10. W drugim półfinale końcówki obu setów należały do drużyny Jastrzębia.

Wyniki półfinałów
Sz6stka Opoczno ? Skierniewicki Węgiel 1:2 (20:11, 14:20, 10:15)
Tompex Skrzyńsko ? Karbet Jastrząb 0:2 (18:20, 19:21)

Tak więc w małym finale Sz6stka Opoczno zagrała z Tompeksem Skrzyńsko. Lepsi okazali się siatkarze ze Skrzyńska, którzy pokonali naszych 2:1. W wielkim finale Karbet Jastrząb wygrał ze Skierniewickim Węglem 2:1 i wywalczył główne trofeum turnieju.

Wyniki decydujących spotkań

Mecz o trzecie miejsce
Sz6stka Opoczno ? Tompex Skrzyńsko 1:2 (25:22, 19:25, 15:12)

Finał
Skierniewicki Węgiel ? Karbet Jastrząb 1:2 (28:26, 20:25, 12:15)