tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 "Trójka" móżdży w Odysei

 


3 marca uczniowie ZSS nr 3 znowu "podróżowali po wyspach odysejowego umysłu". Szkolną brać "Odyseuszy" reprezentowały w tym roku cztery zespoły, które sprawdzały swoją kreatywność, zmagając się z jednym z pięciu proponowanych problemów długoterminowych i rozwiązując tzw. spontany. Konkurowały w ten sposób z rekordową w całej historii "Odysei Umysłu" (101 teamów) liczbą przeciwników z centralnej i południowo?wschodniej Polski, wśród których dominowały drużyny reprezentujące szkoły, stowarzyszenia i ośrodki kultury z największych miast naszego kraju.
Pierwszy zespół w składzie: Dominika Bolek, Weronika Chałubińska, Natalia Jończyk, Karina Kotwica, Dominika Marzec, Mariusz Reguła i Kacper Zawadzki, trenowany przez Katarzynę Gadek, Agnieszkę Mazur i Annę Pecynę, przedstawił sędziom i publiczności oryginalny występ, w który wpleciona została "materialna prezentacja" wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną. Na scenie pojawiła się postać Nadawcy wysyłąjącego trzy e?maile: jeden wymagający potwierdzenia, jeden z dziełem sztuki jako załącznikiem oraz jeden, który przebrnął przez filtr antyspamowy. Każdy e?mail, zanim dotarł do Odbiorcy i w pewne niekonwencjonalne miejsce, przeszedł również przez centralny serwer ? wówczas to członkom drużyny nie wolno było go dotykać. "Golden team" należący do drugiej grupy wiekowej skrupulatnie rozwikłał "E?mailowe impresje" i zaliczył zadanie.
Drugi zespół, dowodzony przez Ewę Kamińską, Elżbietę Kowalczyk i Barbarę Sobierajską, w szeregach którego znaleźli się: Luiza Krawczyk, Paulina Rybiałek, Aleksandra Zalewska, Jakub Podlasek, Nikodem Sokołowski, Kacper Rzońca i Aleksander Witoń podjął się rozwiązania problemu "Z górki struktur ki". "Nieuleczalni" również z drugiej grupy wiekowej mieli za zadanie zaprojektować i skonstruować ? wyłącznie z drewna balsa i kleju ? tytułową strukturę, której wszystkie elementy były ze sobą połączone. Sędziowie byli bardzo skrupulatni w pomiarze suwmiarką wszystkich jej elementów ? wysokość struktury: 20,32 cm, zbudowana z patyczków o przekroju poprzecznym nie większym niż 0,32 cm, wadze nieprzekraczającej 15 gramów. Drużyna zaprezentowałą swoje dzieło w ramach wymyślonego spotu reklamowego i przetestowała je poprzez spuszczenie z zaprojektowanej rampy o wymiarze 105x60 cm, tak by upadła na określonym dystansie. Struktura musiała również utrzymać jak największe obciążenie sportowymi gadżetami, za co zespół otrzymywał dodatkowe punkty. Wszystko wplecione zostało w fabułę niezwykle ciekawego ośmiominutowego przedstawienia.
Dwie ostatnie drużyny pokusiły się o wniknięcie w głąb filozoficznych, a może raczej psychiatrycznych tajników i przedstawiły na scenie swoją wizję rozwiązania problemu piątego, czyli "Zawiłości normalności". Ich zadaniem było stworzenie i zaprezentowanie oryginalnego, humorystycznego przedstawienia. Pierwszy jego bohater w jednej ze scen musiał pokazać swoje normalne zachowanie, w innej natomiast znalazł się w towarzystwie, któremu jego postępowanie wydało się osobliwe. Z kolei drugi bohater najpierw odbierany był jako dziwny, potem takie samo jego zachowanie uznane zostało za normalne. W przedstawienie wmontowane było urządzenie do stopnia pomiaru stopnia normalności i dziwaczności obyczajów oraz pomysłowa zmiana scenerii.
Pierwsza drużyna o nazwie "Oko proroka" trenowana przez Ewę Skroś i Justynę Stępień, w składzie: Dorota Chrustowicz, Aleksandra Kałużyńska, Michalina Stańczyk, Anna Skroś, Aleksandra Kopińska, Jakub Białecki i Michał Skorupski rozwiązywała swój problem w ramach "szkolnego podwórka" i zabrała nas w świat kujonów i ekscentrycznej nauczycielki, która zachęcała podopiecznych do bójki.
Drugi team o nazwie "Krzepa" złożony z uczniów klasy IIIa: Patrycji Pęczek, Aleksandry Kmity, Joanny Dulnikiewicz, Klaudii Wójcik, Jakuba Ogonowskiego oraz braci Dawida i Dominika Malickich pod opieką swych trenerek: Dominiki Kot, Anety Stańczyk i Anety Tokarskiej wcielił się w role i wczuł w "psychikę" kuchennych i salonowych mebli i sprzętów, by rozwikłać ich egzystencjonalne problemy.
Przed Odyseuszami z "Trójki" kolejne wyzwanie, ponieważ dwie spośród czterech naszych drużyn zostały szczególnie docenione przez sędziów i zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 23?24 marca w Gdańsku. Warto podkreślić, że jesteśmy jedyną szkołą z terenu byłego województwa piotrkowskiego, która uczestniczy w tym prestiżowym konkursie, a nagrodą główną w tym międzynarodowym konkursie jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych lub Berlina. Sukces jest tym większy, że rywalizowaliśmy z rekordową liczbą drużyn i zostaliśmy wyróżnieni. Warto zauważyć, że drużyna z najstarszej grupy wiekowej ? "Krzepa" otrzymała największą liczbę punktów spośród wszystkich 101 zespołów. Dlatego gratulujemy kreatywnym z "Krzepy" i "Nieuleczalnych" pomysłowości i talentu, życzymy dalszych ekscytujących wyzwań podczas finału ogólnopolskiego i prosimy o trzymanie za nich kciuków, aby mogli sprostać trudnym problemom i rozsławiać Opoczno.









pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (817) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »