Trzy miejsca na podium

Puchar Szlaku Solnego w Skomielnej Białej

Maksymilian Bogusławski

W niedzielę, 10 lipca siedemnastoosobowa grupa kolarzy Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno uczestniczyła w drugiej serii wyścigów Pucharu Szlaku Solnego w Skomielnej Białej. Naszym kolarzom przyszło się zmierzyć z plejadą kolarzy górskich z całego kraju. Organizatorzy przygotowali wyścigi dla wszystkich kategorii wiekowych, od przedszkolaka do starszych panów. Znakomicie zaprezentował się w Skomielnej najmłodszy, niespełna sześcioletni, kolarz ze Sławna Maksymilian Bogusławski, który w wyścigu sześciolatków wywalczył drugie miejsce. Na mecie narzekał, że dystans wyścigu był dla niego za krótki i nie zdążył się dobrze rozpędzić, a już była meta. Ten sam Maksymilian przejechał 15 kilometrów maratonu rozegranego w Gielniowie. Zrobił to samodzielnie, zostawiając około 2 kilometrów z tyłu swojego tatę Przemka. W kategorii dzieci 11?12 lat Szymon Sołtysiak wywalczył dziewiąte miejsce.
Zwycięstwem kolarza ze Sławna zakończyła się rywalizacja młodzików. Marceli Bogusławski przewodził stawce od startu do mety, wyprzedzając rywali o ponad 2 minuty. Na ósmym miejscu na mecie zameldował się Piotr Stępień, dziewiąty był Tomasz Budziński a jego brat Marcin został sklasyfikowany na miejscu szesnastym. W rywalizacji młodziczek Emilia Jędrzejczyk zakończyła wyścig na miejscu piątym a Adrianna Siniarska na siódmym.
Najliczniej obsadzonym był wyścig w juniorów młodszych, w którym kolarze dodatkowo walczyli o punkty kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy ze Sławna nie należą do najlepszych w tej kategorii, ale mieli szansę aby wywalczyć miejsce w gronie czterdziestu kolarzy, którzy wystartują w Olimpiadzie Młodzieży. Najlepiej z naszych w tej kategorii zaprezentował się Szymon Wiktorowicz, kończąc wyścig na dziewiętnastym miejscu, Michał Kalinowski zajął 29 a Kamil Wróbel po defekcie roweru dojechał jako 34. Polski Związek Kolarski ogłosił skład zawodników, którzy wystartują w wyścigu finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na Mazowszu. W gronie 40 finalistów znaleźli się dwaj kolarze ze Sławna: Szymon Wiktorowicz i Kamil Wróbel.
Drugie miejsce w wyścigu juniorów wywalczył Szymon Białas, Maksymilian Jędrzejczyk zajął miejsce ósme, a Mateusz Laszczyk z powodu defektu roweru wycofał się z wyścigu.
W wyścigu pań w kategorii open zawodniczki ze Sławna zajęły: piąte miejsce Marta Turoboś, siódme Maria Ziółkowska.
W wyścigu seniorów wystartował trener kolarzy ze Sławna, Przemysław Gierczak, który zakończył wyścig na szóstym miejscu.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.