Strzelecki obronił srebro

Szachy niesłyszących

We wrześniu odbyły się w Giżycku Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w szachach. Do rywalizacji przystąpiło szesnastu zawodników, w tym Jerzy Strzelecki z Opoczna. Nasz szachista spisał się doskonale i wywalczył srebrny medal z dorobkiem 6,5 pkt na dystansie 8 partii. Wygrał Jerzy Marczukiewicz z Warszawy (7 pkt), trzeci był kolejny warszawianin Krzysztof Chęciak (6 pkt).
Tym sukcesem Jerzy Strzelecki powtórzył swój wynik z 2010 roku, kiedy to również zajął drugą pozycję. Opocznianin, wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski, jest również aktualnym srebrnym medalistą Drużynowej Olimpiady Szachowej rozegranej w ubiegłym roku w portugalskim Estoril. Olimpiada odbywa się co cztery lata.
Nie licząc wielu innych sukcesów w ostatnich latach Strzelecki był 3 racy mistrzem Polski, 5 razy wicemistrzem, a dwukrotnie zdobył brązowe medale MPN. Jest też wieloletnim trenerem szachowym Arkadii Otwock. Z tą drużyną jako zawodnik dwa razy zdobył brązowe medale w Klubowym Pucharze Europy w szachach niesłyszących.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (746) z dnia 28 Października 2011r.