Startowali w Piotrkowie

19 czerwca zorganizowano trzecią edycję Biegu Piotrkowskiego W imprezie wzięło udział niemal tysiąc biegaczy. Było to wydarzenie międzynarodowe. Obok naszych sportowców do rywalizacji przystąpili biegacze z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Szwecji oraz Austrii.
Do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów stanęło 61 biegaczy. Pozostali uczestnicy startowali w biegu masowym i biegu integracyjnym.
W biegu szkół w roczniku 1996–1997 na 64 zawodników piąty był debiutant Damian Sarwa z Janowa Karwickiego.
Bieg główny był pokazem siły gości. Pierwsza szóstka to Rosjanie, Ukraincy, Białorusi i Litwini. Miejsce trzynaste w klasyfikacji generalnej, a siódme wsród Polaków wywalczył Jacek Wojtarek z Agrobaru, uzyskując czas 38 minut i 1 sekundy. Siedemnasty w klasyfikacji generalnej był Witold Baranowski z Sobawin z czasem 39 minut i 51 sekund, co dało mu 3. miejsce w kategorii wiekowej 16–19 lat (tu przegrał jedynie z Rosjaninem i Białorusinem).
Jacek Wojtarek wystartował również w biegu rekreacyjnym na dystansie 2 km zajmując drugie miejsce. Zaledwie o 3 setne sekundy wyrzedził go Rafał Czarnecki z Bliżynia.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.