Srebro naszych strażaków

8 września na stadionie LKS Omega w Kleszczowie odbyły się XII mistrzostwa województwa łódzkiego strażaków PSP w lekkoatletyce

Opocznianie najlepsze wyniki zanotowali w skoku w dal

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w pięciu konkurencjach: biegu na 100 m, biegu na 1000 m, sztafecie 4x100 m, skoku w dal i pchnięciu kulą. W zawodach wzięli udział strażacy reprezentujący 16 komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego. Reprezentacja KP PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: mł. bryg. Józef Pacan, st. kpt. Dariusz Rzepka, mł.kpt. Paweł Wiktorowicz, mł. ogn. Dariusz Piasecki, st. sekc. Mirosław Baran, st. str. Łukasz Dębowski, st. str. Arkadiusz Wiktorowicz, st. str. Jarosław Rutowicz, strażacy: Rafał Stępień, Rafał Pęzowicz, Daniel Szczepaniak, Norbert Szczepanik i Hubert Wiktorowicz. Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Dariusz Rzepka.
W klasyfikacji ogólnej reprezentacja opoczyńskiej KP PSP zajęła drugie miejsce, wyprzedzając takie potęgi sportowe jak ekipy z Łodzi, Tomaszowa czy Sieradza. Na sukces drużyny złożyły się wyniki osiągnięte w poszczególnych konkurencjach: w sztafecie 4x100 m – pierwsze miejsce, w skoku w dal – pierwsze miejsce, biegu na 100 m – pierwsze miejsce, pchnięciu kulą – siódme miejsce i w biegu na 1000 m – dziesiąte.
Indywidualnie najlepsze miejsca nasi zawodnicy wywalczyli w skoku w dal (st. str. Hubert Wiktorowicz zajął pierwsze miejsce a mł. kpt. Paweł Wiktorowicz trzecie). W pozostałych konkurencjach wysokie pozycje zajęli jeszcze st. str. Łukasz Dębowski – drugie w biegu na 100 m oraz mł. ogn. Dariusz Piasecki – szóste w pchnięciu kulą.
Dyplomy i puchary wręczali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej czele z komendantem wojewódzkim, st. bryg. Andrzejem Witkowskim. Przy okazji warto podziękować komendantowi powiatowemu PSP, st. bryg. Stanisławowi Sagalarze, który w pełni rozumie potrzeby związane z utrzymywaniem wysokiej sprawności fizycznej swoich strażaków oraz każdorazowo obserwuje i dopinguje ich podczas wszystkich zawodów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.