Spławikowy mistrz okręgu piotrkowskiego

Młodzi wędkarze z koła PZW nr 11 Opoczno?Miasto odnieśli duży sukces w mistrzostwach okręgu piotrkowskiego w dyscyplinie spławikowej kategorii U?18. Zwycięzcą został Adam Zalega

Ci młodzi zawodnicy uczyli się sztuki wędkarskiej w dyscyplinie spławikowej podczas warsztatów organizowanych przez koło od wielu lat. ? Wiedzieliśmy, że sukcesy muszą kiedyś nadejść ? przyznają członkowie zarządu.
Z dużym zaangażowaniem i zapałem do pozyskania wiedzy szkolili się ówcześni kadeci ? Adam Zalega, Radek Badowski, Karol Świątek, Wiktor Pikuła, Igor Majdziński, Dawid Pomykała, Paweł Pacan, Jarek Badowski. Najwięcej determinacji w zdobywaniu wiedzy i startach w zawodach wykazało trzech zawodników ? Adam Zalega, Karol Świątek i Radzio Badowski. Rzucili się w wir wędkarstwa. W pokryciu ogromnych wydatków na sprzęt w dużym stopniu pomogli im rodzice.
Wygrywali na zmianę wszystko, co było do wygrania w kole. Wiedząc, że są silni w rzutach spławikiem, po pewnym czasie chcieli startować również z seniorami. W związku z tym zarząd koła zorganizował kilka zawodów open. W 2011 roku wytypował właśnie tych zawodników do udziału w mistrzostwach okręgu. Pierwsza tura poszła nieźle, bo Karol Świątek zajął pierwsze miejsce. W drugiej turze poszło już gorzej i z mistrzostwa nic nie wyszło. Najlepszy wynik zanotował Adam Zalega, zajmując czwartą lokatę.
W tym roku było wiadomo, że na mistrzostwa okręgu pojadą ci sami zawodnicy. Do ekipy dołączył jeszcze kadet Igor Majdziński.
Pierwsza tura zawodów odbyła się w Kamieniu koło Bełchatowa. Opocznianie wystartowali bardzo dobrze. Adam Zalega zajął pierwsze miejsce a Radek Badowski drugie. Karol Świątek nie złowił nic, podobnie jak Igor Majdziński.
Do drugiej tury nasi wędkarze przygotowali się bardzo solidnie pod okiem doświadczonych spławikowców ? Artura Śpiewaka i wiceprezesa koła ds. młodzieży Zbigniewa Wiktorowicza. Swoje doświadczenie dołożyli też wiceprezes ds. sportu Daniel Krzywkowski oraz prezes Krzysztof Maj.
Druga tura mistrzostw została rozegrana 5 maja na Stawach Alejnych w Moszczenicy. Wcześniej startowało tam wielu zawodników z Opoczna i co nieco już wiedziało, jak i co łowić.
Start nastąpił o godz. 10.00. Adam Zalega na stanowisku nr 3 od razu zaczął łowić drobne płotki. Na stanowisku nr 5 Radkowi Badowskiemu w ogóle nie szło, nie miał ryby i wicemistrzostwo zaczęło się oddalać. Na stanowisku nr 8 Karol Świątek próbował osiągnąć jak najlepszy wynik, łowiąc kilka płotek i sporego leszcza. Kadet Igor Majdziński też zaprezentował się dość dobrze.
Wreszcie sygnał o zakończeniu wędkowania, po którym nastąpiło ważenie ryb. Zawodnik z Tomaszowa Maz. miał 1015 pkt i to on wygrał turę. Adamowi waga wskazała 960 pkt, dzięki czemu zajął 2. miejsce w turze. Otrzymał 3 duże punkty i w efekcie zdobył tytuł mistrza okręgu! Radek Badowski zajął 6. miejsce, Karol Świątek 8. Kadet Igor Majdziński wywalczył piąte miejsce.
Zdobywając mistrzostwo okręgu Adam Zalega zapewnił sobie start w mistrzostwach Polski, co jest wielkim sukcesem w historii opoczyńskiego koła nr 11. Adamowi gratulujemy i życzymy udanego startu w mistrzostwach kraju.
Zarząd koła dziękuje opiekunom i ludziom, którzy przyczynili się do sukcesu naszych wędkarzy, za wkład, poświęcony czas i zaangażowanie w pracę z młodzieżą. Serdeczne podziękowania kieruje do Artura Śpiewaka i Zbigniewa Wiktorowicza oraz wcześniejszego wiceprezesa ds. młodzieży Andrzeja Jóźwiaka, bo od niego to wszystko się zaczęło.
Jak widać, koło nr 11 Opoczno?Miasto ma wspaniałą młodzież. Warto z nią pracować, by doczekać tak pięknych chwil, jak wręczenie pucharu naszemu zawodnikowi za zwycięstwo.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (774) z dnia 11 Maja 2012r.