Drzewica

Slalomowy Puchar Kwisy

Kajakarstwo górskie. Dwa zwycięstwa młodzików z Drzewicy

Osada Przemysław Nowak ? Bartosz Orłowski wygrała Ligę Młodzików 2011 w konkurencji C?2

W sobotę, 17 września reprezentacja Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica brała udział w regatach slalomowych XVII Międzynarodowego Pucharu Kwisy. Impreza na torze w Leśnej (powiat lubański w woj. dolnośląskim) stanowiła finał Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2011.
We wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 146 osad z dziesięciu klubów. LKK wystawił do boju siedemnastu zawodników ? juniorów i młodzików. Fachowymi radami służyła zawodnikom trójka trenerów ? Włodzimierz Dębowski, Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek.
Nasi juniorzy mieli trudne zadanie, ponieważ rywalizowali w kategorii open z seniorami. Najlepsze wyniki zanotowali w K?1 mężczyzn. Bardzo dobrze popłynął Paweł Reszelewski, który wywalczył szóste miejsce. Jedenastą pozycję zajął Damian Stanik, dwunastą Bartosz Dębowski. Siedemnasty był Jarosław Klata. W kanadyjkach jedynkach Paweł Smolarski uplasował się na miejscu jedenastym, Adrian Wlazło na trzynastym. W C?2 Drzewica tym razem nie wystawiła osady.
W sobotę rozegrano również ostatni, finałowy rzut Ligi Młodzików 2011. Drzewiczanie po raz kolejny zdominowali konkurencje kanadyjek. W C?1 chłopców klasę potwierdził Bartosz Orłowski odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Przemysław Nowak był piąty, Krzysztof Zych szósty, Adam Gąsiorowski siódmy, Wojciech Klata ósmy a najmłodszy z tej grupy Michał Franczak dziesiąty. W C?2 wszystkich konkurentów pokonała osada Bartosz Orłowski ? Przemysław Nowak. Piąte miejsce zajęła dwójka Krzysztof Zych ? Wojciech Klata.
W K?1 młodziczek Katarzyna Smolarska uplasowała się na dziesiątej pozycji, Kinga Czarnecka była dwunasta, Klaudia Raczyńska czternasta. Wśród kajakarzy Jakub Szymański zajął miejsce ósme a Rafał Staszewski dziesiąte.
W punktacji drużynowej Międzynarodowego Pucharu Kwisy Ludowy Klub Kajakowy wywalczył trzecie miejsce z dorobkiem 81 pkt. Zwyciężył Start Nowy Sącz (281 pkt) przed AZS?em AWF?em Kraków (114 pkt).
Dodajmy, że w niedzielnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Drzewica nie była oficjalnie reprezentowana.

* * *
Po zawodach w Leśnej poznaliśmy ostateczne klasyfikacje tegorocznego Pucharu Polski i Ligi Młodzików w slalomie kajakowym. W obu LKK zajął wysokie pozycje ? w PP trzecie, w LM drugie. Indywidualnie najwyżej uplasowali się młodzicy, co potwierdza ich dominację w Polsce.