Remis na czwartoligowym szczycie

IV liga

Podział punktów w meczu dwóch najlepszych zespołów IV ligi łódzkiej. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, lidera rozgrywek, zremisowali na własnym stadionie z wiceliderem, KS Paradyż 1:1.

Wyniki 21. kolejki
Łódzki Klub Sportowy ? KS Paradyż 1:1
Bramkę dla Paradyża zdobył Mariusz Koćmin.
KS Paradyż zagrał w składzie: Kamil Jędrzejewski, Tomasz Majsak, Damian Telus, Krzysztof Łukasik, Wojciech Majewski, Albert Kalinowski, Łukasz Grzybek (69 Kuba Kos), Michał Bańczyk, Łukasz Berc, Przemysław Bińkowski (83 Bartłomiej Gambka), Mariusz Koćmin. Trener Zbigniew Podsiębierski.
Od pierwszego gwizdka sędziego ŁKS przypuścił ostry szturm na bramkę Paradyża, chcąc jak najszybciej zdobyć gola. Ten plan zrealizował w 16 minucie. Dawid Sarafiński strzałem spoza pola karnego pokonał Kamila Jędrzejewskiego. Zadowoleni szybkim zdobyciem gola łodzianie zwolnili tempo gry i nie atakowali już z takim animuszem. Gra się wyrównała, a do głosu coraz częściej zaczęła dochodzić nasza drużyna. W 22 minucie strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał kapitan jedenastki z Paradyża, Mariusz Koćmin. Łodzianie, trochę zdeprymowani stratą bramki, zaczęli grać chaotycznie. Ich ataki kończyły się na cofniętej linii defensywy KS Paradyż. Strzały z dalszej odległości nie trafiały do bramki.
W drugiej połowie trwała ostra walka o każdy metr boiska. Oba zespoły wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, ale gole już nie padły. Paradyżanie utrzymali remis do końca meczu i schodzili z boiska z podniesionymi głowami, nie kryjąc zadowolenia z osiągniętego rezultatu.

Pozostałe rezultaty
Czarni Rząśnia ? Poddębice 0:2 (0:0)
Astoria Szczerców ? Mazovia Rawa Mazowiecka 1:4 (1:0)
Zjednoczeni Stryków ? Zawisza Pajęczno 5:0 (2:0)
Widok Skierniewice ? Start Brzeziny 2:1 (0:1)
Mierzyn ? Włókniarz Zelów 1:2 (1:1)
Orzeł Nieborów ? Warta Działoszyn 6:2 (2:1)
Jutrzenka Warta ? Pogoń Zduńska Wola 1:1 (0:0)
Włókniarz Moszczenica ? MKP Zgierz 2:1 (0:1)
Concordia Piotrków Trybunalski ? Pilica Przedbórz ? mecz przełożony na inny termin

20. LKS Mierzyn 21 4 11:58

W sobotę, 5 kwietnia KS Paradyż na własnym stadionie zagra z Czarnymi Rząśnia. Początek meczu o godz. 15.00.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (873) z dnia 4 Kwietnia 2014r.