Radzice wygrały w Drzewicy

Klasa A

Derby gminy Drzewica. Zamieszanie pod bramką Radzic

Już tydzień temu poznaliśmy zespoły, które awansowały do okręgówki. Ostatnia kolejka sezonu miała być tylko potwierdzeniem ich wysokiej klasy.
Tymczasem Leśnik Sitowa po całkiem dobrym spotkaniu zremisował w Rokicinach ze słabą Polonią. Sitowianie wygrywali do 90 minuty 2:0, ale w doliczonym czasie gry stracili dwa gole i mecz zakończył się podziałem punktów. Leśnik pozostał jednak na pierwszym miejscu, ponieważ zajmujący drugą pozycję Gerlach przegrał na własnym boisku derby gminy z Radzicami.
Z klasy A spadają Sparta Ostrów i LKS Białaczów.

Wyniki 22. kolejki
Polonia Rokiciny ? Leśnik Sitowa 2:2 (0:1)
Bramki dla Leśnika zdobyli Grzegorz Kupis i Łukasz Pecyna.
Leśnik wystąpił w składzie: Wojciech Migus, Przemysław Stępień, Zbigniew Terczak, Dariusz Berc, Grzegorz Kupis, Łukasz Wijata, Mirosław Gwiazda, Arkadiusz Lenart, Łukasz Pecyna, Szymon Bernacki, Marcin Malinowski. Na zmiany wchodzili: Kamil Katulski, Damian Pecyna, Mateusz Stępień. Trener Dariusz Berc.

Gerlach Drzewica ? LKS Radzice 1:2 (1:1)
Bramkę dla Gerlacha zdobył Mariusz Wrzosek, dla Radzic: gol samobójczy i Dominik Wardecki.
Gerlach zagrał w składzie: Łukasz Tąder, Krzysztof Nowak, Arkadiusz Bogucki, Mateusz Nowak, Norbert Szczepanik, Mariusz Wrzosek, Jakub Gulej, Daniel Grzybowski, Paweł Wrzosek, Damian Nowicki, Jarosław Tąder. Na zmiany wchodzili: Michał Gapys, Mariusz Pomykała, Dariusz Białek. Trener Tomasz Wiktorowicz.
LKS Radzice zagrał w składzie: Przemysław Pajchert, Tomasz Wrzosek, Rafał Klimek, Konrad Migowski, Arkadiusz Białas, Marcin Bubiak, Karol Wiktorowicz, Radosław Kaczmarek, Rafał Trzaskowski, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli: Michał Więckowski, Albert Nowak, Dawid Barul, Piotr Bajerowski. Trener Marek Lach.
Mecz miał niesamowitą dramaturgię. Już w 5 minucie Michał Kopytowski z Radzic zmarnował stuprocentową sytuację do zdobycia gola. W 20 minucie piłkarz gości wrzucił piłkę w pole karne, a Arkadiusz Bogucki nieszczęśliwie skierował ją do własnej bramki. Radzice objęły prowadzenie. W miarę upływającego czasu inicjatywę zaczęli przejmować piłkarze Gerlacha. W 39 minucie wyrównali, a bramkę zdobył były piłkarz Radzic, Mariusz Wrzosek.
Po przerwie gospodarze niemal nie wychodzili z połowy Radzic, ale brakowało im kropki nad ?i?. Zespół gości nastawił się na kontry. W 55 minucie sędzia podyktował karnego dla Drzewicy. Do piłki podszedł Jakub Gulej, ale świetną interwencją popisał się bramkarz LKS, Przemysław Pajchert, który tego dnia był w doskonałej formie. W 65 minucie arbiter ukarał drugą żółtą kartką Konrada Migowskiego z Radzic i ten opuścił boisko. Gerlach podkręcił tempo, jednak nie grzeszył skutecznością, a grający w dziesięciu goście wyprowadzali groźne konrty. W 73 minucie długie podanie otrzymał Dominik Wardecki, w polu karnym doszło do nieporozumienia defensorów oraz bramkarza Gerlacha i w efekcie napastnik Radzic wpakował piłkę do siatki.
Wynik 1:2 podziałał na miejscowych jak płachta na byka. Gerlach jeszcze bardziej przycisnął, ale marnował wszystkie sytuacje. W ostatniej minucie gości od utraty bramki uratował słupek. Ostatecznie bardzo emocjonujący mecz zakończył się niespodziewaną wygraną Radzic. W tym sezonie LKS pokonał drzewiczan dwa razy, ale do okręgówki awansował Gerlach.

Ceramika II Opoczno ? Sparta Ostrów 2:2 (1:0)
Bramki dla Ceramiki zdobyli Albert Kalinowski i Piotr Młynarczyk, dla Sparty Bartek Ciesielski i Marcin Kowalczyk.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski, Michał Kłosek, Krzysztof Łukasik, Daniel Rogulski, Piotr Markowicz, Tomasz Kryński, Radosław Wilk, Albert Kalinowski, Bartłomiej Gambka, Paweł Markowicz, Piotr Młynarczyk. Na zmiany wchodzili: Artur Grzywacz, Michał Wiatr, Marcin Mastalerz, Jacek Łabendowicz. Trener Jarosław Krzysztofik.
Sparta zagrała w składzie: Paweł Pluta, Marcin Róg, Łukasz Górecki, Benedykt Górecki, Arkadiusz Wiktorowicz, Robert Krzysztofik, Marcin Górecki, Bartek Ciesielski, Wiktor Róg, Jarosław Synowiec, Marcin Kowalczyk.

Atom Januszewice ? LKS Mniszków 4:2 (1:2)
Bramki dla Atomu strzelili: Łukasz Nowak, Rafał Cieślik, Sylwester Rutowicz, Maciej Sulgostowski, dla Mniszkowa Dawid Wojciechowski i Damian Biskup.
Atom wystąpił w składzie: Grzegorz Baran, Bartek Wojewódzki, Dominik Jakubczyk, Marcin Jurek, Tomasz Cieśla, Sylwester Rutowicz, Dominik Małocha, Rafał Cieślik, Piotr Kołodziejczyk, Daniel Kotfin, Łukasz Nowak. Na zmiany wchodzili: Damian Pęczek, Mateusz Gwarda, Maciej Sulgostowski, Mateusz Cieślak.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Marcin Grzywacz, Mariusz Wach, Michał Wach, Mateusz Kunka, Michał Strzelecki, Dawid Wojciechowski, Kamil Szkatulski, Maciej Gwarda, Bartek Rek, Damian Biskup. Na zmiany wchodzili: Artur Skoneczny, Bartek Skoneczny, Mateusz Pietrzyk, Michał Cieślikiewicz.

Relax Czerniewice ? LKS Białaczów 3:2 (0:1)

Tęcza Janków ? Kawaleria Tomaszów 2:2 (0:2)

1. Leśnik Sitowa 22 47 47:31
2. Gerlach Drzewica 22 45 63:24
3. Ceramika II 22 40 50:26
4. Kawaleria Tomaszów 22 35 48:34