Drzewica

Ostatni start przed igrzyskami

Kajakarstwo górskie

W miniony weekend rozegrano trzecie regaty Pucharu Świata 2012 w slalomie kajakowym. Górale rywalizowali w katalońskim La Seu d?Urgell. Grzegorz Kiljanek, który tydzień wcześniej wywalczył drugie miejsce i nominację olimpijską, zakończył zmagania na półfinale.
Kwalifikacje w C?1 mężczyzn przerowadzono w piątek, 22 czerwca. Góral z LKK Drzewica nie miał problemów z awansem do czołowej trzydziestki, zajmując siedemnastą lokatę. Sobotni półfinał nie poszedł już po myśli ?Małego?, który popłynął bardzo szybko, ale sędziowie przyznali mu sześć punktów karnych, z czego cztery ?z kapelusza?. Zresztą wielu zawodników narzekało na bardzo słabą pracę arbitrów. Kiljanek zajął ostatecznie osiemnaste miejsce. Grzegorz Wójs był dziewiętnasty. W finale zwyciężył Hiszpan Jordi Domenjo.
W klasyfikacji PŚ Grzesiek zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 80 punktów. W C?1 prowadzi Słowak Alexander Slafkovsky (146 pkt). Polacy nie startowali jednak w pierwszych zawodach cyklu w Cardiff Bay. Kolejne regaty PŚ ? w Pradze i Bratysławie ? odbędą się już po Igrzyskach Olimpijskich.
Kadrowicze wrócili do Polski 25 czerwca. Członkowie grupy olimpijskiej spędzą w kraju kilka dni. Na czwartek, 28 czerwca mieli zaplanowane badania oraz przymiarki strojów olimpijskich w Warszawie. Po weekendzie rozpoczną ostatni etap przygotowań do igrzysk. Wyjadą na kilkunastodniowe zgrupowanie do Bratysławy.