Opoczno

Opoczyńscy tancerze na podium

Krzysztof Kołodziejczyk i Aleksandra Piekarz

Bardzo miłe wieści nadeszły z Rędzin koło Częstochowy, gdzie rozegrany został ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego ZORBA 2013 z udziałem par 14?, 15?letnich reprezentujących Opoczno.
Trzecie miejsce w klasie C, w stylu latynoamerykańskim wytańczyli Krzysztof Kołodziejczyk i Aleksandra Piekarz. Dla naszych tancerzy był to pierwszy start w starszej kategorii zakończony od razu sukcesem w postaci miejsca na podium. Było to już piąte pudło w tej klasie tanecznej w dorobku Krzysztofa i Oli. Do awansu do mistrzowskiej klasy B wystarczy zdobyć jeszcze jedno miejsce na podium.
W rywalizacji par posiadających sportową klasę E na czwartym miejscu uplasowali Kamil Dróżdż i Marta Barańska. W tej samej grupie na dziesiąte miejscu ukończyli rywalizację Mateusz Ciupa i Julia Cuper.
Niewiele do szczęścia zabrakło Maciejowi Kołodziejczykowi i Marcie Dukat, którzy w klasie C, w stylu standardowym zajęli jedenaste miejsce. Do do półfinału zabrakło im zaledwie jednego punktu. O poziomie rywalizacji świadczy fakt, że w eliminacjach aż 10 duetów mieściło się w przedziale różniącym 8 punktami.

* * *
Przy okazji, Centrum Tańca i Ruchu zaprasza w sobotę, 16 marca na Otwarte Warsztaty Taneczne, które odbędą się w Zespole Szkół Samorządowych nr 3. Zajęcia poprowadzi Rafał Maserak, trzykrotny wicemistrz Polski w dziesięciu tańcach, jedenastokrotny uczestnik telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami", w którym w X edycji wraz z Anną Muchą i w XI edycji wraz z Julią Kamińską zdobył kryształową kulę.