Nasi strażacy najlepsi w Łódzkiem

Reprezentacja KP PSP w Opocznie zdobyła mistrzostwo województwa w lekkoatletyce

W środę, 14 września na stadionie Ludowego Klubu Sportowego ?Omega? w Kleszczowie odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w lekkoatletyce. Zawody zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach: biegach na 100 i 1000 m, sztafecie 4x100 m, skoku w dal i pchnięciu kulą.
Do rywalizacji przystąpili strażacy reprezentujący 16 komend miejskich i powiatowych. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: mł. bryg. Józef Pacan, mł. kpt. Paweł Wiktorowicz, mł. asp. Dariusz Kszczot, mł. ogn. Dariusz Piasecki, mł. ogn. Mirosław Baran, sekc. Łukasz Dębowski, sekc. Robert Konecki, st. str. Arkadiusz Wiktorowicz, st. str. Jarosław Rutowicz, st. str. Norbert Szczepanik, st. str. Daniel Szczepaniak, str. Rafał Stępień, str. Rafał Pęzowicz i st. str. Hubert Wiktorowicz. Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Dariusz Rzepka.
Nasi strażacy spisali się znakomicie i w klasyfikacji ogólnej wywalczyli pierwsze miejsce. Na sukces reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki drużynowe osiągnięte w poszczególnych konkurencjach.
Sztafeta 4x100 m w składzie: mł. bryg. Józef Pacan, sekc. Łukasz Dębowski, st. str. Arkadiusz Wiktorowicz, st. str. Norbert Szczepanik zwyciężyła z czasem 45,970 s. Pierwsze miejsca osiągnięto również w skoku w dal i sprincie na 100 m. W biegu na 1000 m Opoczno zajęło trzecią pozycję a w pchnięciu kulą siódmą.
Indywidualnie nasi zawodnicy najlepiej spisali się w skoku w dal. St. str. Hubert Wiktorowicz z wynikiem 6,74 m był pierwszy, a mł. kpt. Paweł Wiktorowicz uzyskując 6,30 m drugi. Również drugą lokatę w biegu na 100 m zajął sekc. Łukasz Dębowski. W tej samej konkurencji na piątej pozycji uplasował się st. str. Arkadiusz Wiktorowicz.
W biegu na 1000 m dziewiąty czas (3.01,427) na 52 startujących ?wykręcił? mł. asp. Dariusz Kszczot. Jedenasty był st. str. Daniel Szczepaniak z czasem 3.02,63. W pchnięcia kulą wysokie ósme miejsce wywalczył mł. ogn. Dariusz Piasecki. Jego wynik to 10,89 m.
Opoczyńska reprezentacja odebrała mnóstwo gratulacji podczas uroczystego zakończenia mistrzostw. W ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli m.in. łódzki komendant wojewódzki PSP, nadbryg. Andrzej Witkowski oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego.