Drzewica

Mistrzowie spinningu

W niedzielę, 26 sierpnia odbyły się spinningowe mistrzostwa koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe ? od rana do wczesnych godzin popołudniowych padał deszcz ? rekordu frekwencji nie było. Zawody zgromadziły niewielu, bo jedenastu zawodników, którzy rywalizowali przez pięć godzin, od 7.30 do 12.30. Wędkowanie odbywało się nie tylko na zbiorniku, ale również na rzece.
Ryby nie brały najlepiej. Trafiały się głównie okonie, choć w dużej części niewymiarowe. Jeden z wędkarzy, Adam Nowakowski, złowił szczupaka ? największą rybę dnia. Dzięki temu został zwycięzcą zawodów i mistrzem koła. Drugie miejsce wywalczył Jarosław Czarkowski a trzecie Mariusz Krzyżanowski. Czwarty był Andrzej Szczepanik, piąte miejsce zajęli ex aequo Zbigniew Pluta i Marcin Starnawski.
Uroczyste zakończenie imprezy zorganizowano jak zawsze w Domu Wędkarza. Trzej najlepsi wędkarze odebrali puchary i dyplomy, a zawodnik, który wyjął z wody największą ryba, otrzymał dodatkową nagrodę od sponsora ? stojak na wędki.
Jak informuje prezes Józef Liwiński, podczas niedzielnych zawodów wyłoniono drużynę na spinningowe mistrzostwa Okręgu PZW w Radomiu. Impreza zostanie rozegrana w najbliższy weekend na zbiorniku w Domaniowie. Drzewicę będą reprezentować mistrza koła, Adam Nowakowski i wicemistrz, Jarosław Czarkowski. Zgodnie z regulaminem, rywalizacja w kategorii seniorów ma się odbywać z łodzi.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.