Mistrzowie siatkarskich dwójek

Halowe mistrzostwa Opoczna w dwójkach siatkarskich mężczyzn

Od lewej: Rafał Natkański – Marcin Zięba (2. miejsce), Marcin Czyż – Piotr Koćmiel (1. miejsce) oraz Hubert Franczak – Mirosław Murawiec (3. miejsce)

W niedzielę, 23 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących przeprowadzono zawody w dwójkach siatkarskich mężczyzn. Głównymi organizatorami imprezy byli Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński – zarazem sędziowie główni, którym pomagał Czarek Kądziela. Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe ufundowaly medale i pamiątkowe statuetki dla najlepszych drużyn.
Do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów, z których dwa rozegrały wcześniej mecz eliminacyjny, by awansować do głównego turnieju. Mecze odbywały się systemem brazylijskim – po jednym secie do 25 punktów i dwóch przewagi.
Tego typu zawody miały miejsce w Opocznie po raz pierwszy, dlatego wzbudziły szerokie zainteresowanie wśród startujących i kibiców. Nieytpowe wymiary boiska – 6x6 m – też zmuszały zawodników do bardzo precyzyjnej gry i siatkówki na wysokim poziomie. Wszystkie mecze pokazały, że nawet najmniejszy błąd decydował o stracie punktu.
Do czołowej czwórki awansowały pary: Arkadiusz Szulc – Marek Wawrzyńczak, którzy w półfinale zmierzyli się z Piotrem Koćmielem i Marcinem Czyżem, oraz Mirosław Murawiec wraz z Hubertem Franczakiem, którzy w drugim półfinale spotkali się z parą Rafał Natkański –Marcin Zięba.
Pierwszymi finalist ami została drużyna Koćmiel – Franczak pokonując parę Szulc – Wawrzyńczak 25:19, W drugim meczu lepsi okazali się Natkański – Zięba, którzy zwyciężyli 25:21 parę Franczak – Murawiec.
Mecze finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W małym finale zmierzyły się pary Szulc – Wawrzyńczak i Franczak – Murawiec. Lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 2:0 (w setach 16:14, 15:12). W finale para Koćmiel – Czyż dość łatwo pokonała 2:0 (w setach 15:8, 15:10) parę Natkański – Zięba.
Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim drużynom osiągniętych wyników i zapraszają na kolejny turniej, który prawdopodobnie odbędzie się w okresie wakacji.
Poza najlepszą czwórką w zawodach wzięły udział następujace pary: Karol Żarski – Marcin Żach, Tomasz Szymczyk – Sebastian Majewski, Dariusz Lewandowski – Grzegorz Januszewski (najstarsza para zawodów), Grzegorz Wiśniewski – Krzysztof Paduch, Michał Jóźwik – Marcin Murawski, Mateusz Stępień – Mateusz Piekarski, Bartek Olejnik – Michał Gorzeń, Hubert Czerniak – Karol Ciesielski oraz Maciej Poddębniak – Marcin Piecha.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (672) z dnia 28 Maja 2010r.