Lider pokonany, Woy gromi

IV liga

Przed tygodniem zapowiadaliśmy wielkie emocje w szlagierowym meczu w Paradyżu. Nasze prognozy sprawdziły się.
Zajmujący piąte miejsce w ligowej tabeli KS Paradyż podejmował lidera rozgrywek, Lechię Tomaszów Mazowiecki. Lechici byli faworytami. W rundzie jesiennej na własnym obiekcie wygrali z podopiecznymi Zbigniewa Podsiębierskiego. W Wielką Sobotę na stadionie w Wielkiej Woli paradyżanie udowodnili jednak, że należą do ścisłej czołówki i lider im nie straszny.
Aż siedem bramek kilka godzin później strzelili rywalom piłkarze Woya Bukowiec Opoczyński. Po trzy bramki w pojedynku z Pogonią Ekolog Zduńska Wola zdobyli snajperzy najlepszego ataku IV ligi, Grzegorz Piechna i Marcin Mirecki.

Wyniki 21. kolejki
KS Paradyż ? Lechia Tomaszów 2:1 (1:1)
Bramki dla Paradyża zdobyli Szymon Waga i Mariusz Koćmin.
KS Paradyż wystąpił w składzie: Krzysztof Goleń, Tomasz Majsak, Wojciech Pęczek, Damian Telus, Daniel Jabłecki, Szymon Waga, Łukasz Berc, Michał Zieliński, Emil Młynarczyk (56 Adrian Aleksandrowicz), Jarosław Baran (80 Łukasz Grzybek), Mariusz Koćmin (85 Wojciech Majewski). Trener Zbigniew Podsiębierski.
Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków Lechii na bramkę Paradyża. W pierwszych pięciu minutach gry lechici mieli dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Swój cel osiągnęli w 10 minucie, kiedy to Kamil Szymczak technicznym uderzeniem z linii pola karnego pokonał paradyskiego bramkarza. Po zdobyciu gola lechici zwolnili tempo gry, oddając pole gry gospodarzom. Z biegiem czasu paradyżanie zaczęli przejmować inicjatywę. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania doskonałym uderzeniem popisał się Szymon Waga. Piłka po jego strzale wpadła do bramki gości, bronionej przez doskonale znanego opoczyńskim kibicom Artura Holewińskiego.
Po przerwie goście znowu ruszyli na bramkę gospodarzy, ale ich ataki doskonale kasowali obrońcy. W 58 minucie do piłki w polu karnym dopadł Mariusz Koćmin, ograł obrońców Lechii i sprytnym uderzeniem z 11 metrów pokonał Holewińskiego. Paradyż objął prowadzenie.
Jak na lidera przystało lechici zaczęli grać bardziej agresywnie i walecznie chcąc zmienić niekorzystny rezultat. Najdogodniejszą sytuację do doprowadzenia do remisu miał w 80 minucie strzelec pierwszego gola Kamil Szymczak, który strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek bramki gospodarzy. Paradyżanie bronili prowadzenia niemal całym zespołem i robili to bardzo skutecznie. Już w doliczonym czasie gry po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić stoper z Paradyża, Tomasz Majsak. Wynik jednak nie uległ zmianie i z trzech punktów cieszyli się gospodarze. Lider stracił punkty po raz pierwszy w rundzie wiosennej.

Woy Bukowiec Opoczyński ? Pogoń Zduńska Wola 7:0 (4:0)
Bramki dla Woya zdobyli: Marcin Mirecki i Grzegorz Piechna po 3, Michał Bańczyk 1.
Woy wystąpił w składzie: Kamil Jędrzejewski, Michał Bańczyk, Łukasz Pierzyński, Paweł Rek (69 Stanisław Starus), Daniel Gąska, Sebastian Jura, Michał Wujek, Łukasz Matyśkiewicz (89 Maciej Błaszczyk), Szymon Dziuba, Marcin Mirecki (82 Łukasz Błotnicki), Grzegorz Piechna. Trener Mariusz Wielgus.
Woy rozgrywał mecz znając wyniki rywali walczących o awans. Rywalem podopiecznych Mariusza Wielgusa był jeden ze słabszych zespołów rozgrywek. Goście utrzymywali bezbramkowy rezultat do 19 minuty spotkania, kiedy to swojego pierwszego gola zdobył Marcin Mirecki, rozwiązując worek z bramkami. Po 34 minutach gry Woy prowadził już 4:0, a po dwa trafienia zaliczyli Mirecki i Grzegorz Piechna. W drugiej połowie obaj piłkarze zdobyli jeszcze po jednym trafieniu. W 90 minucie rywali dobił Michał Bańczyk, strzelając siódmą bramkę dla Woya.
Było to typowe spotkanie do jednej bramki.

18. Konstantynów Łódzki 21 3 10:65
W następnej kolejce, 14 kwietnia Woy zagra na wyjeździe z Wartą Działoszyn. Początek meczu o godz. 16.00. W niedzielę, 15 kwietnia KS Paradyż również na wyjeździe spotka się z LKS Kwiatkowice. Pierwszy gwizdek o godz. 14.00.
Rywale naszych zespołów zajmują miejsca w czołówce tabeli, dlatego o korzystne rezultaty nie będzie łatwo.