LKS Żarnów mistrzem

Mistrzostwa powiatu Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej

Mistrzowska drużyna LKS-u Żarnów. (foto: G. Piątkowski)

W niedzielę, 14 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Żarnowie rozegrano mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej Zrzeszenia LZS.
Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów, które zagrały systemem każdy z każdym. Walka była bardzo wyrównana i emocjonująca, o czym świadczy fakt, iż o pierwszych trzech miejscach decydował stosunek bramek.
Zwycięzcą został zespół LKS-u Żarnów, który pokonał LKS Atom Januszewice 3:2, LKS Spartę Ostrów 5:0 i LKS Mniszków 11:2 oraz przegrał z LKS-em Hol-Trans Sławno 3:4. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Sławna, trzecie zespołowi z Januszewic.
Zwycięski zespół Żarnowa wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Michał Papiernik, Tomasz Strychalski, Krzysztof Szymański, Błażej Zając, Tomasz Rek, Marcin Olejniczak, Dawid Świątek, Rafał Gusta i Maciej Szamburski (grający trener).
Królem strzelców został Błażej Zając z Żarnowa (9 bramek), najlepszym zawodnikiem Łukasz Biskup ze Sławna.
Trzy pierwsze zespoły otrzymały dyplomy i puchary starosty. Zawody sędziowali Arkadiusz Gadomski i Jarosław Dąbrowski, a nad całością czuwał Wiesław Rataj.
Drużyna LKS-u Żarnów będzie reprezentować powiat opoczyński w mistrzostwach regionu.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.