Konkurs 5 Milionów w Kamieniu

W środę, 12 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego Kamieniu odbyły się gminne eliminacje Konkursu 5 Milionów

Jak co roku, turniej cieezył się dużym zainteresowaniem szkół z gminy Sławno

Do zawodów stanęło pięć drużyn, oprócz gospodarzy PSP im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, PSP w Kozeninie, PSP w Zachorzowie i PSP im. Jana Pawła II w Sławnie.
Każda reprezentacja została podzielona na trzy grupy wiekowe, które miały do wykonania cztery konkurencje. Były to głównie tory sprawnościowe. Do klasyfikacji wliczano punkty zdobyte przez wszystkie grupy wiekowe.
Zwycięzcami konkursu od kilku lat są uczniowie z Kunic. Również i w tym roku okazali się najlepsi. Bardzo dobrze wypadli też uczniowie z Kozenina, zajmując drugą pozycję. Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka, ponieważ obie drużyny ? Kunice i Kozenin ? zdobyły po 41 pkt. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie ze Sławna (38 pkt). Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy zawodnicy soczki i batoniki.
Organizacja gminnych zawodów oraz udział uczniów w imprezach różnego szczebla rywalizacji w 2012 roku były możliwe dzięki środkom MUKS ?Olimpijczyk? w Sławnie. Od marca tego roku klub realizuje zadanie publiczne pod nazwą ?Poznaj smak sportowej rywalizacji?, powierzone przez gminę Sławno.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (806) z dnia 21 Grudnia 2012r.