Komplet punktów lidera i wicelidera

Klasa A

Derby powiatu. LKS Mniszków kontra Gerlach Drzewica

W tej klasie rozgrywek występuje osiem zespołów z naszego terenu. Niemal w każdej kolejce dochodzi do meczów derbowych.
W pierwszej wiosennej serii spotkań derby rozegrały czołowe zespoły klasy A. Lider Leśnik Sitowa wygrał na boisku w Ostrowie, a wicelider Gerlach Drzewica zwyciężył na boisku w Mniszkowie.

Wyniki 12. kolejki

LKS Mniszków ? Gerlach Drzewica 0:3 (0:1)
Bramki zdobyli: Mateusz Nowak, Damian Nowicki, Jarosław Tąder.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbiała, Marcin Grzywacz, Marcin Wojciechowski, Mariusz Wach, Kamil Szkatulski, Maciej Gwarda, Mateusz Kunka, Damian Biskup, Artur Cieślik, Dawid Wojciechowski, Michał Strzelecki. Na zmiany wchodzili: Bartek Skoneczny, Tomasz Grzywacz, Michał Cieślikiewicz.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Mateusz Nowak, Tomasz Wiktorowicz, Norbert Szczepanik, Łukasz Oracz, Daniel Grzybowski, Jakub Gulej, Jarosław Tąder, Damian Nowicki, Paweł Wrzosek. Na zmiany wchodzili: Mariusz Pomykała, Michał Gapys, Krzysztof Szymański. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy. Już w 4 minucie nowy nabytek Gerlacha, Mateusz Nowak wyprowadził gości na prowadzenie. Po stracie gola mniszkowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, mieli dwie dogodne sytuacje, ale napastnikom zabrakło dokładności. W przerwie meczu prezes Gerlacha Piotr Wiktorowicz chwalił grę rywali. Nie ukrywał, że był troszkę zaskoczony i obawiał się o końcowy wynik.
Druga cześć spotkania należała już całkowicie do piłkarzy z Drzewicy. W 60 minucie kolejny nowy zawodnik w ekipie Gerlacha, Damian Nowicki, zdobył drugiego gola. Dziesięć minut później Jarosław Tąder podwyższył na 3:0 i było po meczu. Gospodarze próbowali zdobyć choćby gola honorowego, ale Gerlach w pełni kontrolował przebieg gry.
Tym zwycięstwem ekipa z Drzewicy, wyraźnie wzmocniona przed rundą wiosenną, potwierdziła swoje aspiracje do awansu.

LKS Białaczów ? Ceramika Opoczno 2:2 (2:0)
Bramki dla Białaczowa strzelił Mateusz Karbownik, dla Ceramiki gole uzyskali Piotr Młynarczyk i Albert Kalinowski.
Ceramika zagrała w składzie: Łukasz Gadomski, Michał Kłosek, Krzysztof Łukasik, Daniel Rogulski, Piotr Markowicz, Radosław Wilk (46 Michał Wiatr), Paweł Markowicz, Tomasz Kryński (70 Artur Grzywacz), Artur Wolski, Bartłomiej Gambka (80 Sylwester Belica), Piotr Młynarczyk (60 Albert Kalinowski). Trener Jarosław Krzysztofik.
Mecz zaczął się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili już 2:0. Wynik nie odzwierciedlał jednak obrazu gry, bo to drużyna Ceramiki prowadziła grę, ale nie grzeszyła skutecznością. Białaczowianie wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze w 15 minucie. Akcję sfinalizował Mateusz Karbownik. Młodzi zawodnicy ?Cery? zacisnęli zęby i ruszyli do ataku. Parę chwil po straconej bramce na skraju pola karnego gospodarzy faulowany był Paweł Markowicz. Początkowo arbiter główny spotkania wskazał na wapno, ale po konsultacji z sędzią liniowym wycofał się z tej decyzji. Po kolejnych 10 minutach było już 2:0. Pomocnik Białaczowa wbiegł z piłką w pole karne opocznian i zdołał oddać strzał. Bramkarz sparował piłkę, jednak dobitka Mateusza Karbownika znalazła drogę do siatki.
W przerwie trener Ceramiki Jarosław Krzysztofik dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Michała Wiatra, który zastąpił Radosława Wilka z żółtą kartką na koncie otrzymaną na początku spotkania.
Druga część to zdecydowanie lepsza gra zawodników z Opoczna. W 53 minucie bramkę dla ?Cery? zdobył Piotr Młynarczyk, który po doskonałym prostopadłym podaniu od Tomasza Kryńskiego pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza Białaczowa. Wyrównujący gol padł z rzutu karnego. Po raz drugi w tym spotkaniu w polu karnym faulowany był Paweł Markowicz, tym razem przez bramkarza. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł wprowadzony na boisko w drugiej połowie Albert Kalinowski. Po jego uderzeniu piłka znalazła się w bramce gospodarzy. Kolejne minuty to coraz większa przewaga opocznian i sporadyczne ataki Białaczowa. Zmiany wyniku jednak nie było i mecz zakończył się remisem 2:2.

Kawaleria Tomaszów ? Atom Januszewice 1:2 (1:0)
Bramki dla Atomu zdobyli Rafał Cieślik i Tomasz Cieśla.
Atom wystapił w składzie: Grzegorz Baran, Bartek Wojewódzki, Marcin Jurek, Tomasz Cieśla, Maciek Sulgostowski, Michał Pęczek, Sylwester Rutowicz, Mateusz Gwarda, Rafał Cieślik, Łukasz Nowak, Przemysław Berc. Na zmiany wchodzili Damian Pęczek i Paweł Jakubczyk. Trener Mirosław Jaciubek.

Sparta Ostrów ? Leśnik Sitowa 1:2 (1:0)
Bramki dla Leśnika zdobyli Dariusz Berc i Arkadiusz Lenart.
Leśnik wystąpił w składzie: Mateusz Goska, Michał Rek, Tomasz Rek, Zbigniew Czerczak, Dariusz Berc, Grzegorz Kupis, Błażej Zając, Arkadiusz Lenart, Szymon Bernacki, Łukasz Pecyna, Marcin Malinowski. Na zmiany wchodzili: Mirosław Gwiazda, Przemysław Stępień, Łukasz Wijata, Maciej Łopata.

LKS Radzice ? Relax Czerniewice 3:2 (2:1)
Bramki dla Radzic zdobyli Radosław Kaczmarek 2 i Dominik Wardecki 1.
LKS Radzice wystąpił w składzie: Przemek Pajchert, Rafał Klimek, Wiktor Gruszczyński, Konrad Migowski, Arek Białas, Jacek Kostrzewa, Radek Kaczmarek, Karol Wiktorowicz, Rafał Trzaskowski, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany wchodzili: Dawid Barul, Marcin Bubiak, Tomek Wrzosek, Albert Nowak.

Polonia Rokiciny ? Tęcza Janków 0:0

1. Leśnik Sitowa 12 27 29:17