Kolejne medale lekkoatletów Pegaza

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w lekkoatletyce

Złota medalistka Daria Leśniewska

W dniach 8?9 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w lekkoatletyce. W zawodach wystartowało siedmioro lekkoatletów UMLKS Pegaz, działającego przy opoczyńskim Zespole Szkół Prywatnych. Byli to: Joanna Wiączek, Mateusz Celak, Mateusz Stępniak, Kamil Balcerek, Michał Molin, Mikołaj Wilk i Sławomir Kuc.
Z mistrzostw zawodnicy Pegaza wrócili z dwoma srebrnymi medalami. Pierwszy z nich zdobył Sławomir Kuc w biegu indywidualnym na dystansie 1500 m, ustanawiając jednocześnie nowy rekord życiowy ? 4,02,73.
Drugi srebrny medal wywalczyła sztafeta 4x400 m mężczyzn, uzyskując przy tym świetny czas ? 3.25,83. W składzie wicemistrzów Polski biegli: Mateusz Stępniak, Michał Molin, Sławomir Kuc i Kamil Balcerek.
Ponadto tuż za podium uplasowali się Kamil Balcerek w biegu na 400 m (50,07 s) i Mikołaj Wilk w biegu na 3000 m (9,15,51).
Siódme miejsce w biegu na 100 m zajęła Joanna Wiączek. Nowe rekordy życiowe w biegu na 400 m ustanowili Mateusz Stępniak (51,78 s) i Michał Molin (51,89 s).

* * *

Mistrzostwa województwa młodzików

9 czerwca najmłodsi adepci biegania "Pegaza" startowali w mistrzostwach województwa młodzików.
Najlepiej z nich spisała się Daria Leśniewska, która w biegu na 1000 m wywalczyła złoty medal z czasem 3,17,19.
Bardzo dobrze spisał się także Karol Balasiński. W biegu na 100 m zajął piąte miejsce, dwukrotnie poprawiając rekord życiowy (11,89 s). W biegu na 110 m przez płotki Karol zakwalifikował się do finału z drugim czasem (16,47 s). Niestety, na skutek kontuzji nie wystartował w finałowym biegu.
Dobre występy zaliczyli również Szymon Woźniak (szóste miejsce w biegu na 300 m ? czas 38,83 s) oraz Aleksandra Olczyk (szóste miejsce w biegu na 600 m ? czas 1,51,86)

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.