Kolarska niedziela w Sławnie

W niedzielę, 30 września na terenie kompleksu leśnego w Sławnie zostały rozegrane ogólnopolskie wyścigi kolarskie o puchar wójta Tadeusza Wojciechowskiego ?Sandstone MTB Race 2012?. Organizatorami były Łódzka Federacja Sportu, Okregowy Związek Kolarski w Łodzi, Gmina Sławno, LKK LUKS Sławno i Opoczno Sport Team

Rywalizację rozpoczęli młodzicy i młodziczki, którzy na nieco mniej wymagającej trasie walczyli o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
W gronie dziewcząt zwyciężyła Patrycja Świerczyńska z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Emilia Jędrzejczyk z LKK LUKS Sławno. Trzecią pozycję zajęła Karolina Witek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).
Na kolejnych miejscach uplasowały się: 4. Dagmara Olczak (LKK LUKS Sławno), 5. Weronika Jankiewicz (LKS Stomil Bełchatów), 6. Kinga Cieśla (LKK LUKS Sławno), 7. Barbara Berłowska (LKS Stomil Bełchatów). 8. Marta Jajczak MLKS Wieluń.
W wyścigu młodzików ton rywalizacji nadawali bliźniacy ze Sławna ? Tomasz i Marcin Budzińscy. Po przejechaniu czterech rund jako pierwszy finiszował Tomek, zdobywając złoty medal MMM. Chwilę za nim linię mety minął Marcin, co dało mu srebrny medal. Brązowy krążek wywalczył Grzegorz Mochola z LKK Start Tomaszów Mazowiecki.
Na kolejnych miejscach zmagania zakończyli: 4. Mateusz Kościecha (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), 5. Dawid Pauliński (LKS Lityński Bełchatów), 6. Kamil Romas (LKS Stomil Bełchatów), 7. Rafał Ratajczyk (ZTC Zduńska Wola), 8. Erwin Misztela (LKS Stomil Bełchatów), 9. Michał Durajczyk (ZTC Zduńska Wola), 10. Rafał Smak (LKK LUKS Sławno), 11. Patryk Majkowski (LKS Lityńki Bełchatów), 12. Kacper Krawczyk (LKS Stomil Bełchatów), 13. Damian Stanisz (LKS Lityński Bełchatów)

W klasyfikacji klubowej kolejność była następująca:
1. LKK LUKS Sławno ? 9 pkt
2. LKK Start Tomaszów Mazowiecki ? 8 pkt
3. LKS Stomil Bełchatów ? 4 pkt
4. LSKK Litiński Bełchatów ? 2 pkt
5. ZTC Zduńska Wola ? 2 pkt

Po wyścigach młodzików z kolarskimi licencjami do rywalizacji przystąpili kolarze najmłodszych kategorii wiekowych ? uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych ? klas I?III i IV?VI. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca i ciekawa.

Wyniki

Klasy I?III
Chłopcy: 1. Dawid Ksyta ? PSP w Zachorzowie, 2. Maksymilian Bogusławski ? PSP w Sławnie, 3. Kacper Zych ? SP w Gielniowie
Dziewczęta: 1. Julia Bogusławska ? PSP w Sławnie, 2. Aleksandra Pietrzyk ? PSP w Zachorzowie

Klasy IV?VI
Chłopcy: 1. Arkadiusz Wach ? PSP w Kozeninie, 2. Tomasz Uraziński ? SP w Januszewicach, 3. Piotr Kusiak ? SP w Bełchatowie, 4. Jakub Pietrzyk ? PSP w Zachorzowie, 5. Maciej Dworak ? SP w Smardzewicach
Dziewczęta: 1. Izabela Ksyta ? PSP w Zachorzowie, 2. Patrycja Chałubińska ? PSP w Zachorzowie, 3. Agnieszka Szpocińska ? PSP w Zachorzowie, 4. Katarzyna Wróbel ? PSP w Zachorzowie
Po wyścigach dla dzieci na starcie stanęła spora grupa aktualnych i byłych kolarzy, by walczyć o puchary wójta i przewodniczącego Rady Gminy.
Najszybciej trasę pokonał Szymon Białas, drugi na mecie zameldował się Marceli Bogusławski, trzeci był Maksymilian Jędrzejczyk a czwarty Mateusz Laszczyk. Wszyscy są zawodnikami Integral Collections LKK LUKS Sławno.
Za pokonanie tej trudnej trasy organizatorzy postanowili wszystkim przyznać pierwsze miejsca. Podajemy kolejność, w jakiej kolarze pojawiali się na mecie: