Kasztelan rozbił Skalnika Sulejów

Klasa okręgowa

OZPN Piotrków ukarał walkowerem Kasztelana Żarnów za wygrany mecz z LKS?em Lubochnia, podczas którego doszło do bitwy między kibicami. Jak pamiętamy, sędzia zakończył spotkanie przy stanie 2:0 dla żarnowian.
Decyzja o walkowerze zdenerowowała i jednocześnie zmotywowała ekipę z Żarnowa. Zespół występujący na boisku w Studziannie rozgromił wyżej notowanego Skalnika Sulejów udowadniając, że nie jest słabeuszem i może wygrać z każdym.
Natomiast piłkarze KS?u Poświętne podzielili się punktami z sąsiadem w ligowej tabeli ? LKS?em Mierzyn. Podopieczni Roberta Chmielewskiego dwukrotnie wyrównywali stan rywalizacji. Ostatnią bramkę meczu zdobył Klaudiusz Załecki w 81 minucie.

Wyniki 8. kolejki

KS Poświętne ? LKS Mierzyn 2:2 (1:1)
Bramki dla Poświętnego zdobyli Robert Borowski i Klaudiusz Ząbecki.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Łukasz Dominiczak, Tomasz Golewski, Michał Pawlak, Marcin Kędziora, Robert Borowski, Bartłomiej Kawecki, Marek Jakubczyk, Zbigniew Wojtaszek, Damian Kwaśniak, Klaudiusz Ząbecki, Łukasz Rak. Na zmiany wchodzili: Karol Skowroński, Tomasz Nowak, Paweł Śmigiel, Łukasz Spinek. Trener Robert Chmielewski.

Kasztelan Żarnów ? Skalnik Sulejów 8:4 (6:2)
Bramki dla Kasztelana zdobyli Robert Baran 3, Przemysław Stępień i Krzysztof Wojdała po 2, Daniel Jakubczyk 1.
Kasztelan wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Rafał Gusta, Artur Łuszczyński, Daniel Jakubczyk (Michał Rek), Michał Stańczyk, Tomasz Strychalski, Konrad Zwierzyński (Konrad Krzysztofik), Karol Margielewski, Przemysław Stępień (Michał Lorek), Robert Baran, Krzysztof Wojdała (Mateusz Rek). Trener Maciej Szamburski.
Tym razem Kasztelan podejmował w Studziannie drużynę Skalnika Sulejów. Początek spotkania zaczął się fatalnie dla żarnowian. Po 9 minutach przegrywali 0:2, a obie bramki stracili po rzutach rożnych. W 15 minucie Przemysław Stępień znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sulejowa i strzałem w prawy róg umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później Krzysztofik strzelił na bramkę i trafił w rękę obrońcy Skalnika. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Robert Baran. Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał świetne dośrodkowanie Stępnia i strzałem głową wyprowadził Kasztelana na prowadzenie. W 20 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Baran. Tomasz Strychalski ograł przeciwnika, dograł do Daniela Jakubczyka a ten skierował futbolówkę do siatki. Kolejnego gola w 37 minucie spotkania zdobył Krzysztof Wojdała. Obrona Sulejowa wyglądała na całkowicie zagubioną. Strata sześciu bramek zupełnie ich zdeprymowała.
Po przerwie Kasztelan nie zwalniał tempa. W 62 minucie Stępień drugi raz wpisał się na listę strzelców, precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza Skalnika. W 75 minucie Krzysztof Wojdała znowu strzelił gola. Po ósmej bramce Kasztelan odpuścił przeciwnikowi, co wykorzystał napastnik gości i pokonał bramkarza żarnowian. W końcówce spotkania Skalnik strzelił jeszcze czwartą bramkę i mecz zakończył się niecodziennym, iście hokejowym rezultatem 8:4.
Sam wynik może szokować, ponieważ 12 bramek w meczu nie jest codziennością. Szkoda tylko kibiców. Decyzją OZPN w Piotrkowie Trybunalskim mecz musiał być zamknięty dla publiczności.