Kanonada w Paradyżu, remis w Bukowcu

IV liga

Bartłomiej Idzikowski wykorzystuje karnego dla Woya

W sobotnie popołudnie kibice KS–u Paradyż obejrzeli mecz, jakie chcieliby oglądać częściej. Paradyżanie w pierwszej części meczu przeważali, ale ich skuteczność była słaba. Po przerwie zagrali znacznie skuteczniej. W 52 minucie Szymon Błachowicz otworzył wynik i było 1:0 dla KS–u. Trzy minuty później w objęcia kolegów z zespołu wpadł Witold Sowała – strzelec drugiego gola. Kolejne bramki dla gospodarzy padły w 70 i 90 minucie spotkania.
W niedzielę fani piłki nożnej spotkali się w Bukowcu. Rywalem Woya była druga drużyna łódzkiego Widzewa. Wspaniała pogoda przyciągnęła na stadion liczną grupę kibiców. Niestety, mecz nie należał do najatrakcyjniejszych. Piłkarze obu drużyn grali zachowawczo, skupiając się głównie na walce w środku pola i w obronie. Do tego nie przebierali w środkach.
W 43 minucie arbiter podyktował rzut karny dla Woya, który na bramkę zamienił Bartłomiej Idzikowski. Po przerwie, w 62 minucie widzewiacy wyrównali i wszystko wróciło do normy. Gra znowu toczyła się w środkowej strefie boiska, a sporadyczne akcje ofensywne kończyły się przed polem karnym.
Szkoda straty dwóch punktów. Zwycięstwo w tym meczu dawało Woyowi awans na pozycję wicelidera rozgrywek, ponieważ Lechia Tomaszów przegrała swój pojedynek.
W 21. kolejce nasze zespoły zagrają z silniejszymi rywalami. Woy będzie podejmował Pogoń Ekolog Zduńska Wola, a KS Paradyż zagra z sąsiadem w tabeli Zawiszą Rzgów, który zgromadził w rywalizacji o dwa punkty więcej.

Wyniki
KS Paradyż – Zjednoczeni Stryków 4:0 (0:0)
Bramki zdobyli: Szymon Błachowicz, Witold Sowała, Konrad Trzęsiara, Szymon Waga.
KS Paradyż wystąpił w składzie: Marcin Banasiak, Tomasz Majsak, Łukasz Sołtys, Wojciech Majewski, Szymon Waga, Jarosław Baran (60 Wojciech Pęczek), Bartosz Melerowicz, Szymon Błachowicz, Mariusz Koćmin (70 Sebastian Natkański), Witold Sowała (73 Kamil Ruś), Konrad Trzęsiara. Trener Marek Dziuba.
Woy Bukowiec Opoczyński – Widzew II Łódź 1:1
Bramkę dla Woya zdobył Bartłomiej Idzikowski.
Woy zagrał w składzie: Tomasz Kaczor, Michał Bańczyk, Bartłomiej Idzikowski, Rafał Różycki (64 Mariusz Rachubiński), Stanisław Starus, Sebastian Jura, Łukasz Pierzyński, Jacek Pieprzyk, Mateusz Marszałek, Krzysztof Wierzba (82 Marcin Telus), Marcin Marecki. Trener Ryszard Pomykała.

1. Omega Kleszczów 20 46 45:18
2. Lechia Tomaszów 20 41 33:15
3. Woy Bukowiec 20 39 38:19
4. Zawisza Rzgów 20 38 30:17
5. KS Paradyż 20 36 39:19