Jeździli w Koziegłowach i Szczekocinach

Kolarstwo przełajowe

Marceli Bogusławski zanotował kolejne sukcesy

W miniony weekend kolarze Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno wystartowali w dwóch wyścigach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski. W sobotę ścigali się w Koziegłowach. Podopieczni trenera Przemysława Gierczaka zajęli dwa miejsca na podium. W rywalizacji młodzików zdecydowane zwycięstwo odniósł Marceli Bogusławski. Trzecie miejsce w gronie juniorek wywalczyła Marta Turoboś a piąte Maria Ziółkowska. Junior Maksymilian Jędrzejczyk zmagania zakończył na miejscu piętnastym. W niedzielę kolarze pojechali do Szczekocin, gdzie walczyli w Memoriale Edwarda Pelki. Ekipa LUKS Sławno wystąpiła w większym gronie, dla kilku zawodników był to pierwszy start w tym sezonie kolarstwa przełajowego. W Szczekocinach nasi kolarze odnieśli dwa zwycięstwa.
Ponownie bezkonkurencyjny był młodzik Marceli Bogusławski, jego kolega klubowy Piotr Stępień zajął 11. miejsce. Wyścig w gronie juniorek wygrała również aktualna jeszcze mistrzyni Polski w tej kategorii Marta Turoboś. Czwarte miejsce zajęła Maria Ziółkowska. Juniorzy młodsi ze Sławna w swoim pierwszym starcie zajęli odległe miejsca: 22. Michał Kalinowski, 26. Kamil Wróbel i 31. Szymon Wiktorowicz. W wyścigu juniorów Maksymilian Jędrzejczyk zajął 11. miejsce a Mateusz Laszczyk ukończył wyścig na miejscu 16.
Tym startem kolarze rozpoczęli przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw Polski w kolarskich przełajach, które tradycyjnie zostaną rozegrane w drugi weekend stycznia w Gościecinie.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (698) z dnia 26 Listopada 2010r.