Jerzy Strzelecki potwierdził klasę

Szachy

Opoczyński szachista Jerzy Strzelecki zanotował kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Pod koniec minionego miesiąca z powodzeniem uczestniczył w dwóch imprezach rangi mistrzowskiej.

Pierwszą były XLV Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach, rozgrywane od 17 do 20 października w Otwocku. W tym mieście działa Arkadia ? macierzysty klub Jerzego Strzeleckiego.
Do walki o medale przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek. Rywalizowano na dystansie 8 rund. Opocznianin stanął na wysokości zadania. Wywalczył trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Dzięki temu po raz jedenasty z rzędu stanął na podium.
Zaraz po krajowym czempionacie pojechał na własny koszt do Niemiec na I Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Szachach. Zawody odbywały się od 21 do 28 października w Dreźnie.
W rywalizacji na dystansie 7 rund brało udział 65 szachistów i szachistek. Regulamin przewidywał klasyfikację generalną oraz kategorie w zależności od rodzaju niepełnosprawności.
Mistrzostwa zostały zdominowane przez szachistów z Rosji i Polski. Co ważne, wśród najlepszych nie zabrakło naszego zawodnika.
Jerzy Strzelecki zaprezentował się z bardzo dobrej strony i był bardzo blisko medalu w grupie zawodników niesłyszących. Ostatecznie wywalczył czwarte miejsce na świecie. W klasyfikacji generalnej miał dziewiętnasty wynik.
Dodajmy, że opocznianin jest członkiem kadry narodowej niesłyszących i regularnie uczestniczy w zgrupowaniach reprezentacji Polski. W tym roku był już na obozach sportowych w Spale i nad morzem, a pod koniec listopada znowu odwiedzi spalski COS. Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących. Gospodarzem imprezy będzie Łuków.
Jerzemu Strzeleckiemu gratulujmy kolejnego medalu i życzymy kolejnych sukcesów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.