Drzewica

Integracja z wędką w ręku

Drzewiccy wędkarze sprawili wielką frajdę uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej

Wspólna fotografia po zakończeniu integracyjnych zawodów wędkarskich

W sobotę, 7 września odbyły się w Drzewicy I Integracyjne zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych o puchar burmistrza. Wzięli w nich udział podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Pierwsza taka impreza została zorganizowana przez zarząd drzewickiego koła PZW we współpracy z WTZ oraz Urzędem Gminy i Miasta. Wszystkim przyświecał jeden cel – sprawić jak najwięcej radości niepełnosprawnym.
Do rywalizacji z brzegu zbiornika od strony ścieżki pieszo–rowerowej przystąpiło osiemnaścioro zawodników. Każdy miał opiekuna, który służył fachową radą i pomagał w łowieniu metodą spławikową. Wędkowano dwie godziny przy pięknej, słonecznej pogodzie i w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.
Dla podopiecznych WTZ liczył się przede wszystkim sam start, jednak oficjalnej klasyfikacji nie mogło zabraknąć. Jak się okazało, dominowały przedstawicielki płci pięknej.
Pierwsze miejsce z dorobkiem 700 pkt wywalczyła Ewa Białek, którą opiekował się Marian Zaraś. Drugą lokatę zajęła Katarzyna Stępień (opiekun Krzysztof Kowal), zdobywając 540 pkt.
Trzecie miejsce przypadło w udziale Bożenie Cieślik (460 pkt), wspieranej przez Zbigniewa Plutę, natomiast czwarte Mariuszowi Tomczykowi (również 460 pkt) z opiekunem Marcinem Starnawskim. W przypadku jednakowej ilości punktów decydowało złowienie większej ryby.
Piąta była Monika Galbarczyk (opiekun Karol Gąsiorowski), która zdobyła 420 pkt. Szóstą pozycję z dorobkiem 400 pkt zajęła Sylwia Miązek (opiekun Andrzej Szczepanik).
Uroczyste podsumowanie rywalizacji miało miejsce na placu przed Domem Wędkarza. Zawodnicy z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymali puchary burmistrza. Były dyplomy za punktowane miejsca i udział a także paczki słodyczy. Warsztatowe upominki odebrali zaś burmistrz Janusz Reszelewski i prezes koła PZW, Józef Liwiński. Już na zakończenie wędkarze zaprosili wszystkich na poczęstunek.
Po udanej inauguracji integracyjnych zawodów wędkarskich organizatorzy zapowiedzieli, że współpraca koła PZW z Warsztatem Terapii Zajęciowej będzie kontynuowana.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.