Gerlach rozbił lidera

Klasa okręgowa

Łukasz Oracz (Gerlach) strzelił dwa gole w meczu z Astorią Szczerców

Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Gerlacha Drzewica, wygrywając na wyjeździe z liderem rozgrywek, Astorią Szczerców.
Zespół Gerlacha wyjechał na niedzielny mecz z założeniem, że o punkty będzie bardzo ciężko, ponieważ Astoria jest murowanym kandydatem do awansu. Prowadzi ją grający trener Robert Rogan ? znany z występów na boiskach Ekstraklasy w zespole GKS Bełchatów.
Tymczasem to Gerlach zdobył trzy punkty i trzy gole. Pokazał charakter, zagrał znakomicie i nie dał faworytom żadnych szans. Potwierdził krążącą w środowisku piłkarskim opinię, że jest w stanie pokonać każdego, chociaż może również zaliczyć niespodziewaną porażkę.
Kolejne spotkanie wygrał świetnie spisujący się wiosną KS Poświętne. Ekipa z Poświętnego spadła jednak na piąte miejsce w ligowej tabeli, ponieważ straciła 3 punkty w wyniku walkowera przyznanego drużynie LKS Mierzyn (o decyzji OZPN piszemy osobno).
Kolejne cenne punkty zdobyła Ceramika. Zremisowała na wyjeździe ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów, a w środę, 8 maja w zaległym meczu pokonała Kawalerię.

Zaległy mecz 20. kolejki

Kawaleria Tomaszów Mazowiecki ? Ceramika Opoczno 0:1
Bramkę zdobył Paweł Kowalczyk.
Warunki do gry były ciężkie. We znaki dawało się ostre słońce i żar lejący się z nieba. W pierwszej połowie Ceramika wyszła na prowadzenie za sprawą Pawła Kowalczyka, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza wojskowych. Druga połowa to mądra gra "Cery" w obronie i groźne kontry, po których nasza ekipa mogła zdobyć jeszcze 3 bramki. Zawodziła jednak skuteczność.

Wyniki 25. kolejki

Astoria Szczerców ? Gerlach Drzewica 0:3 (0:1)
Bramki zdobyli Łukasz Oracz 2, Radosław Kaczmarek.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Arkadiusz Bogucki, Stanisław Starus, Paweł Wrzosek, Bartłomiej Matyja, Dariusz Berc, Mateusz Nowak, Radosław Kaczmarek, Damian Nowicki, Jakub Gulej, Łukasz Oracz. Na zmiany wchodzili Dawid Wujek, Norbert Szczepanik. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze ruszyli do szturmu na bramkę Gerlacha, jednak doskonale spisywał się Łukasz Tąder, chroniąc swój zespół przed utratą gola. Z czasem to drzewiczanie zaczęli dochodzić do głosu. W 32 minucie przeprowadzili składną akcję, którą strzałem piętą sfinalizował Łukasz Oracz, zaskakując bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później wychodzącego sam na sam z golkiperem Astorii Damiana Nowickiego powstrzymali obrońcy gospodarzy, przekraczając przepisy. Sędzia jednak tego nie zauważył.
Po przerwie, w 52 minucie, Dariusz Berc dokładnie dośrodkował do Łukasza Oracza a ten doskonałym uderzeniem z dystansu po raz drugi pokonał bramkarza Szczercowa. Sensacja wisiała w powietrzu.
Piłkarze Astorii ruszyli jeszcze mocniej do ataku, ale wszystko kończyło się na obrońcach bądź bramkarzu Gerlacha. A drzewiczanie wyprowadzali groźne kontry. W 80 minucie po jednym z takich wypadów w polu karnym znalazł się Damian Nowicki. Minął bramkarza, któremu nie pozostało nic innego, jak sfaulować napastnika "Żółto?niebieskich". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Radosław Kaczmarek i znakomitym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0 dla Gerlacha.
Po ostatnim gwizdku arbitra w zespole z Drzewicy zapanowała ogromna radość. Wygrana z liderem ? i to na jego boisku ? jest ogromnym sukcesem. Trzy punkty zdobyte w Szczercowie dają ekipie Gerlacha już pewne utrzymanie w klasie okręgowej. Gratulacje.

KS Poświętne ? Kawaleria Tomaszów 3:2 (0:2)
Bramki dla Poświętnego zdobyli Krzysztof Łazowski 2, Robert Borowski.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Marcin Banasiak, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałużny, Marcin Lusek, Krzysztof Łazowski, Robert Borowski, Marcin Szporak, Tomasz Galewski, Karol Skowroński, Marcin Koćmin, Marek Jakubczyk. Na zmiany wchodzili: Tomasz Barański, Paweł Śmigiel, Damian Bartos. Trener Mariusz Kościsty.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów ? Ceramika Opoczno 0:0
Mecz z drużyną z czołówki tabeli był prawdziwym sprawdzianem dla podopiecznych Jarosława Krzysztofika i Pawła Machniewskiego. Pierwsze 20 minut to huraganowe ataki miejscowych, jednak "Cera" umiejętnie się broniła. Później mecz się wyrównał i Ceramika walczyła z miejscowymi jak równy z równym. W drugiej połowie było kilka okazji stworzonych przez obie drużyny, ale gole nie padły.
Sprawiedliwy remis i kolejny mecz Ceramiki bez porażki.