Gerlach nie składa broni

Klasa okręgowa

Łukasz Pacan wykorzystuje karnego dla Gerlacha

Zespół Gerlacha Drzewica wygrał na własnym stadionie z wyżej notowanym zespołem Zjednoczonych Bełchatów. Drzewiczanie rozpoczęli mecz bardzo udanie. Już w 2 minucie arbiter podyktował rzut karny dla Gerlacha za nieprzepisowe zagranie obrońcy Bełchatowa. Jedenastkę pewnie wykonał Łukasz Pacan. Po wyjściu na prowadzenie gospodarze zaczęli grać pewnie i skutecznie w obronie. W drugiej połowie bramkę na 2:0 strzelił Norbert Szczepanik. Goście w końcówce spotkania zdobyli co prawda kontaktową bramkę, ale to było wszystko na co ich stać. Drzewiczanie nie dali się zaskoczyć drugi raz i utrzymali korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra.
Było to bardzo ważne zwycięstwo Gerlacha, który zapowiada walkę o utrzymanie się w okręgówce do ostatniego meczu. W następnej kolejce Gerlach zmierzy się w Szczercowie z Astorią zajmującą 6. miejsce w tabeli.
W drugim weekendowym meczu KS Poświętne podejmował lidera rozgrywek. Włókniarz Moszczenica okazał się za mocny dla gospodarzy i wygrał 2:0. W niedzielę drużyna Poświętnego jedzie do Mierzyna na mecz z tamtejszym LKS–em.